Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

Lider recyklingu inwestuje w Chełmie

Ruszyła budowa jednego z najnowocześniejszych zakładów recyklingu i przetwarzania zużytych opon w Europie. Grupa Recykl zdecydowała się postawić swój zakład na terenie Chełma jeszcze w zeszłym roku. Obecnie teren pod inwestycję jest uzbrajany i czeka na przekazanie wykonawcy.
Lider recyklingu inwestuje w Chełmie

- Inwestycja jest już realizowana i planujemy ją zamknąć z końcem przyszłego roku - mówi Przemysław Zaprzalski, dyrektor ds. rozwoju w Grupie Recykl. - Wtedy również zamierzamy ruszyć z produkcją. Nasz zakład powstaje na terenie Cementowni Chełm, z którą sukcesywnie współpracujemy od lat, przetwarzając zużyte opony na paliwo alternatywne. Nowa inwestycja pozwoli nam jeszcze bardziej rozwinąć tę współpracę, a także otworzyć się na kolejne rynki.

Według obliczeń chełmski zakład Grupy Recykl będzie przetwarzał 30 000 ton opon rocznie, co podniesienie wyniki całego przedsiębiorstwa do 100 000 opon w skali roku. To około 50% opon, które trafiają w Polsce do utylizacji lub są wyrzucane.

- Zużyte opony to dla nas bardzo cenny materiał i solidny surowiec, który można doskonale przetworzyć - dodaje Przemysław Zaprzalski. - Są w nich tekstylia, które służą do tworzenia naszego sztandarowego produktu. Nasz zakład będzie zajmował się produkcją innowacyjnego, opatentowanego dodatku do mas mineralno-asfaltowych. W uproszczeniu jest to asfalt kładziony na wierzchniej warstwie drogi, wzbogacony o dodatek zapobiegający jego spływaniu. Planujemy rozbudować zakład do tego stopnia, aby być liderem w Europie w zakresie tej produkcji. Stal również ma swoją wartość.

Wraz z zakładem powstaną hale produkcyjne, place manewrowe oraz drogi dojazdowe. Nowa inwestycja to także kilkadziesiąt miejsc pracy. Jak zapowiada Przemysław Zaprzalski, firma planuje zatrudnić osoby z Chełma oraz okolicznych regionów.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Obywatel 08.11.2018 06:54
A co ze środowiskiem? Kolejny truciciel po cementowo w mieście? Co to oznacza dla mieszkańców i kto na to pozwolił?

abcd 08.11.2018 15:00
Dla mieszkańców oznacza to pracę za minimalną krajową, nowotwory i choroby układu oddechowego. Dla cementowni i inwestora to kolejne miliony złotych.

abcd 07.11.2018 13:50
Bo palenie dotychczasowych smieci to jeszcze za malo, teraz czas na resztki opon.

Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: mikiTreść komentarza: ciekawe który rząd sprzedał tak strategiczny sektor - teraz prywatna firma na złość pisowcom nie postawi lokalnego doświetlenia a przydało by się bardzo - może jacyś radni, posłowie ponad podziałami zalobbują w tej sprawie ???Data dodania komentarza: 06.07.2022, 21:40Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: FanZenkaTreść komentarza: Po tych zmianach DVB-T sygnał tv zmniejszył się, czy będzie jakieś doświetlenie z Kumowej Doliny? Hrubieszów i Włodawa mają dodatkowe doświetlenia sygnału.Data dodania komentarza: 06.07.2022, 17:36Źródło komentarza: Chełm. Sygnalizacja już działa, ale problem pozostaje...Autor komentarza: mikiTreść komentarza: nie po to chodzili na spędy kodu, żeby ich teraz karać - założy taki koszulkę otuła i jeszcze na odszkodowanie liczyData dodania komentarza: 05.07.2022, 14:37Źródło komentarza: Wysokie mandaty zrobiły swoje. Wielu kierowców liczy na łaskawość sądówAutor komentarza: MietekTreść komentarza: Udany rok i dalej nie zakończone scalenie i dokładanie z budżetu gminy do zadań starostwa to właśnie sukcesy tej gminyData dodania komentarza: 04.07.2022, 08:58Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt może dalej kierować gminą. Dlaczego?Autor komentarza: oloTreść komentarza: taką robotą to każdy może wykonywaćData dodania komentarza: 04.07.2022, 07:27Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPR
Reklama
Reklama