Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama
"Wiersze na długie milczenie"

Wieczór poetycki w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

W sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej przyjdzie czas na wieczór poetycki pod tytułem „Wiersze na długie milczenie”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 30 października, o godzinie 17:00. Spotkanie ma na celu popularyzację lokalnej twórczości literackiej oraz upamiętnienie wybitnego chełmskiego poety.
Wieczór poetycki w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

Źródło: Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti

Program wieczoru został podzielony na dwie części. W pierwszej z nich publiczność będzie miała okazję wysłuchać montażu poetyckiego w wykonaniu członków Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”. Wśród prezentujących się twórców znajdą się: Bartłomiej Chudoba, Iwona Chudoba, Katarzyna Czubała-Vyborov, Alina Gierun, Halina Graboś, Monika Krajewska, Stanisław Koszewski, Danuta Kurczewicz, Ilona Muszyńska, Teresa Pyc oraz Maria Zaremba.

Drugim, istotnym elementem spotkania będzie wspomnienie poświęcone poecie Czesławowi Twardzikowi, który zmarł w 1979 roku. Wspomnienie zatytułowane „Moje spotkania z Czesławem Twardzikiem” przedstawi poetka i recytatorka Teresa Pyc, a towarzyszyć mu będzie prezentacja poematu "Majdanek przysięga". W wieczorze weźmie udział najbliższa rodzina upamiętnianego poety.

Współorganizatorem wydarzenia jest Chełmska Grupa Literacka „Lubelska 36”, która funkcjonuje od 2004 roku. Powstała z inicjatywy Waldemara Taurogińskiego, właściciela Wydawnictwa „TAWA”, a jej współzałożycielem i honorowym prezesem do 2011 roku był Longin Jan Okoń. Grupa zrzesza twórców związanych z Chełmszczyzną, poetów, prozaików, eseistów i krytyków literackich. Członkowie aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym miasta, spotykają się na cyklicznych „czwartkach literackich”, tworzą i publikują.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama Nieruchomości
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kosmita Treść komentarza: Życie i zdrowie jest nie w naszych rękach, tylko w rękach Boga! Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:31 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: Andrzej Treść komentarza: Pojazdami terenowymi to po lesie jadą głownie myśliwi, ale to już niszczą drogi zgodnie z prawem... Data dodania komentarza: 5.06.2026, 11:00 Źródło komentarza: Gorąca debata o lasach w gminie Kamień. Padły ostre zarzuty Autor komentarza: m Treść komentarza: Mądrych inaczej nie brakuje. Zawsze znajdzie się ktoś, kto zostanie przyjacielem sakiewki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 10:13 Źródło komentarza: Chełm. Przyjaciele Republiki z siedzibą w miejskiej jednostce? Miasto odpowiada: umowy nie było Autor komentarza: m Treść komentarza: No właśnie. Módl się abyś nie musiał osobiście ogłaszać zbiórki. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:58 Źródło komentarza: Gm. Ruda-Huta. Szymka Zelenta wspiera także Ania Dąbrowska. Niezwykła wizyta w Dzień Dziecka Autor komentarza: franek Treść komentarza: Nie jesteś odosobniony. Masz rację. Problem w tym, że wielu nie wie, lub nie chce wiedzieć o prawdzie z przeszłości. Od zarania dziejów ludzie wyżynali się na wzajem. Data dodania komentarza: 4.06.2026, 09:55 Źródło komentarza: Oburzenie po decyzji Wołodymyra Zełenskiego. Czy Chełm zwróci tytuł Miasta Ratownika?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama