Zgodnie z obwieszczeniem wójta na terenie gminy odbędzie się 20 polowań zbiorowych, organizowanych przez Koło Łowieckie nr 81 „Sarna”. Polowania będą odbywać się w różnych lokalizacjach – zarówno w lasach, jak i na terenach polnych, łąkach oraz wzdłuż rzeki i terenach podmokłych.
Pierwsze polowanie już się odbyło, a ostatnie odbędzie się 22 lutego 2026 r. Większość polowań rozpoczynać się będzie o godzinie 8:00, a kończyć między 13:00 a 15:00. W harmonogramie polowań uwzględniono również tradycyjne wydarzenia, takie jak Polowanie Hubertowskie, Polowanie Wigilijne, Sylwestrowe i Noworoczne.

Wójt przypomina, że właściciel, posiadacz lub zarządca nieruchomości, na terenie której ma odbyć się polowanie, może wnieść sprzeciw wobec jego organizacji. Należy to zrobić najpóźniej 3 dni przed planowanym terminem polowania, składając pisemne uzasadnienie do urzędu. W sprzeciwie należy wskazać adres nieruchomości lub numer działki ewidencyjnej i obręb, którego dotyczy zgłoszenie. Dzierżawca lub zarządca obwodu łowieckiego zobowiązany jest do uwzględnienia sprzeciwu, jeśli polowanie mogłoby zagrażać bezpieczeństwu lub życiu ludzi.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami, teren planowanego polowania musi zostać odpowiednio oznakowany tablicami ostrzegawczymi najpóźniej przed rozpoczęciem polowania. Mieszkańcy gminy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w dniach i na obszarach objętych działaniami myśliwymi.
Szczegóły dotyczące polowań na terenie gminy można odszukać między innymi na stronie internetowej gminy Gorzków.


Napisz komentarz
Komentarze