Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 4 lipca 2022 05:44
Reklama

Dwa plany do zmiany

Na ostatniej sesji chełmscy radni podjęli dwie uchwały dotyczące zmian w planie zagospodarowania miasta. Pierwsza z nich dotyczy obszaru Wygon-Bursztynowa, druga - rejonu ulic Przejazdowej i Żabiej.
Dwa plany do zmiany

W przypadku przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania w okolicy Wygon - Bursztynowa impulsem do działania był wniosek właścicieli prowadzących przychodnię rehabilitacyjną dla dzieci.

- Właściciele chcą rozbudować swój budynek i podnieść o jedną kondygnację. Zapisy obecnie obowiązującego planu z 2004 roku dopuszczały możliwość lokalizacji usług na terenach zabudowy mieszkaniowej tylko w jednej kondygnacji - wyjaśniała radnym na komisji dyrektor wydziału gospodarki przestrzennej, architektury i budownictwa UM Dorota Tworek-Kodeniec.

Przy okazji urzędnicy postanowili uporządkować też kwestię dróg w tym rejonie miasta.

- Przyjęliśmy nieco większy teren, ponieważ tworzy się tam nowe osiedle, a więc jest potrzeba zmian układu dróg dojazdowych - dodała pani dyrektor.Radni nie mieli wątpliwości, że zmiana jest potrzebna. Podobnie zachowali się w przypadku uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów zabudowy jednorodzinnej w rejonie ulic Przejazdowej i Żabiej.

Obszar opracowania obejmuje tereny o powierzchni około 12 ha, przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną, komunikację i infrastrukturę techniczną.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamabaner reklamowy sklepu rowerowego Andrzej Bedliński
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: CzarnaTreść komentarza: Rozwiązać spółkę PUM KOMUNISTYCZNA I DAC TYM PRACOWNIKOM IM SIE NALEŻY ILE ONI MELIN CODZIENNIE ODWIEDZAJAData dodania komentarza: 03.07.2022, 18:20Źródło komentarza: Chełm. Szykuje się strajk ostrzegawczy w MOPRAutor komentarza: amTreść komentarza: Co to ma być, że na dzień przed koncertem nie jest znane miejsce, w którym ma się odbyć? Ktoś celowo bojkotuje pomoc Ukrainie, nie dając Polakom podstawowych informacji, by było nas na zbiórce jak najwięcej? A druga sprawa, to kwestia doboru repertuaru - czy ktoś czuwał, by pieśni nie godziły w pamięć pomordowanych Polaków, bo bardzo chciałabym wspólnie z Ukraińcami pośpiewać polskie i ukraińskie pieśni, ale nie chcę śpiewać tych, które banderowcy śpiewali jak swoje hymny, mordując Polaków a sama ich nie rozpoznam.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 21:19Źródło komentarza: Już dziś na pl. Łuczkowskiego! Koncert "Karaoke dla Zwycięstwa"Autor komentarza: AniaTreść komentarza: Wielkie brawa dla wszystkich jesteście wspaniałe. Zuzia jesteś wielka i oczywiście Iza duma naszego małego miasteczka 👏👏👏👏👏👏👏👏Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:24Źródło komentarza: Sukces w Czechach. Tancerki Freak Dance podbijają Europę!Autor komentarza: andyTreść komentarza: a peowcy zawsze przeciw - "ch z tą Polską wschodnią" nadal aktualneData dodania komentarza: 02.07.2022, 16:03Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]Autor komentarza: AdamTreść komentarza: A ja chcę mieć możliwość szybkiego, bezpośredniego transportu od nas ze wschodu do największego lotniska w kraju. A nie jechać busem potem pociągiem następnie autobusem a potem jeszcze czekać 4 godziny na lotnisku.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 11:44Źródło komentarza: Będzie blokada DK 17. Kolejna odsłona protestu przeciw szybkiej kolei [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama