Modernizacja obejmie przebudowę obiektu o powierzchni całkowitej 2077,76 m² i kubaturze blisko 11,6 tys. m³, a także zagospodarowanie terenu wraz z wykonaniem ogrodzenia. Budynek jest siedzibą trzech instytutów: Nauk Medycznych, Nauk Rolniczych oraz Stosunków Międzynarodowych i Języków Obcych. Obecnie korzysta z niego ponad 620 studentów kierunków: Filologia, Pielęgniarstwo (I i II stopień), Rolnictwo oraz Stosunki Międzynarodowe, a także blisko 100 pracowników.
– Modernizacja budynku przy ul. Wojsławickiej 8b to inwestycja w jakość kształcenia i komfort pracy całej społeczności akademickiej. Dzięki wsparciu Ministerstwa stworzymy jeszcze lepsze warunki do nauki, badań i współpracy – podkreśla prof. ucz. dr Beata Fałda, rektor PANS w Chełmie.
Prace zaplanowano na lata 2025–2027. Obejmą one przebudowę 1564,76 m² powierzchni oraz 8517 m³ kubatury. Inwestycja ma nie tylko poprawić warunki nauczania i pracy, ale także zwiększyć dostępność obiektu oraz wzmocnić potencjał rozwojowy uczelni.
Czytaj także:










![Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA] Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-czterech-aut-w-krasnymstawie-5-osob-trafilo-do-szpitali-1769452723.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [25-1-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-18-1-2026-1769332277.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze