Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama
Reklama baner reklamowy
Młodzi strażacy działają!

Gm. Kraśniczyn. Młodzi strażacy pokazali, że są gotowi do akcji [ZDJĘCIA]

Na stadionie gminnym w Kraśniczynie zrobiło się naprawdę gorąco – i to nie od pożaru, lecz od energii i zaangażowania młodych druhów. Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca przy OSP Kraśniczyn zaprezentowała swoje umiejętności podczas pokazu, który był finałem projektu „Młodzi Strażacy gotowi do akcji!”.
Gm. Kraśniczyn. Młodzi strażacy pokazali, że są gotowi do akcji [ZDJĘCIA]

Źródło: OSP Kraśniczyn/ Małgorzata Tokarczyk

Projekt został zrealizowany w ramach zadania publicznego Województwa Lubelskiego „Lubelskie wspiera Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze”, a jego celem była nie tylko nauka, ale także integracja i rozwój pasji strażackiej wśród młodych mieszkańców gminy. Podczas widowiskowego pokazu druhowie zaprezentowali m.in.: musztrę, pokonanie toru przeszkód według regulaminu CTIF oraz rozwinięcie bojowe. Zgromadzona publiczność mogła przekonać się, że młodzi strażacy z Kraśniczyna nie tylko znają sprzęt i procedury, ale też potrafią działać zespołowo i z pełnym zaangażowaniem.

MDP Kraśniczyn działa od 2023 roku i zrzesza młodzież w wieku od 10 do 17 lat. Podczas regularnych zbiórek druhowie uczą się rozpoznawania zagrożeń, reagowania w sytuacjach kryzysowych, a także udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Poznają sprzęt ochrony przeciwpożarowej, jego przeznaczenie i praktyczne zastosowanie. Swoje umiejętności sprawdzają również w rywalizacji sportowej – na zawodach międzygminnych, powiatowych i wojewódzkich.

Dzięki wsparciu finansowemu z budżetu Województwa Lubelskiego drużyna wzbogaciła się o koszulki i polary, które podniosły rangę reprezentacyjną jednostki i zintegrowały młodzież. Zakupiono także sprzęt sportowo–pożarniczy, w tym hydronetkę z tarczą nalewową, łącznik startowy i wytwornicę dymu. Latem druhowie intensywnie ćwiczyli, ucząc się nazewnictwa, obsługi i praktycznego zastosowania nowego wyposażenia.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: wójt gminy Kraśniczyn Jan Chorągiewicz, prezes OSP Kraśniczyn Marian Książek, naczelnik OSP Kraśniczyn Leszek Steć, zastęp JRG Komendy Powiatowej PSP w Krasnymstawie, a także licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama