Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Policja z dronem nad drogami

Krasnystaw. 30 wykroczeń w jeden dzień

W czwartek (31 lipca) krasnostawscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili lokalne działania kontrolne pod hasłem „Ustąp pierwszeństwa”. Ich celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i wyegzekwowanie przestrzegania przepisów, zwłaszcza w zakresie ustępowania pierwszeństwa pieszym oraz innym pojazdom.
Krasnystaw. 30 wykroczeń w jeden dzień

Źródło: KPP Krasnystaw

Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili aż 30 wykroczeń popełnionych przez kierowców. Najczęstszym przewinieniem było niestosowanie się do znaku „STOP” przed skrzyżowaniem. W działaniach wykorzystano drona, który z powietrza rejestrował zachowania kierujących. Dzięki temu możliwe było skuteczne wychwytywanie niebezpiecznych manewrów i łamania przepisów w czasie rzeczywistym.

Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na nieustępowanie pierwszeństwa pieszym na przejściach – to właśnie tego typu wykroczenia stanowiły drugą najczęstszą przyczynę wypadków drogowych w powiecie krasnostawskim w ubiegłym roku, w tym dwóch tragicznych w skutkach.

Niechlubnym „rekordzistą” czwartkowej akcji okazał się kierowca opla, który dopuścił się pięciu wykroczeń. Jego sprawa trafi do sądu.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o rozwagę i przestrzeganie przepisów – podkreśla podkomisarz Anna Chuszcza, z krasnostawskiej komendy policjiPodobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Alex .Treść komentarza: Na ulicy Mościckiego w Chełmie brak studzienek burzowych !Data dodania komentarza: 13.12.2025, 12:47Źródło komentarza: Zakończono modernizację sieci wodociągowej na ul. Mościckiego i Litewskiej w ChełmieAutor komentarza: FanpslTreść komentarza: Patrząc na tą radę to sukces że ta gmina jeszcze istniejeData dodania komentarza: 13.12.2025, 06:00Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcyAutor komentarza: EwelinaTreść komentarza: Mieszkam na Dyrekcji i mam małe dziecko któremu ten łomot nie jest potrzebny i jak mam je uśpić przy tym hałasie czy ktoś przemyślał ta decyzję chcecie robić proszę bardzo jest do tego amfiteatr a nie w środku Miasta gdzie mieszkają rodziny i ludzie starsiData dodania komentarza: 12.12.2025, 19:47Źródło komentarza: Wystrzałowy Sylwester w Chełmie jednak z TV Republika. Może kosztować 6 mlnAutor komentarza: ElvoTreść komentarza: Niby tak, ale weź pod uwagę koszty. Robienie referendum w każdej sprawie wyszłoby strasznie drogo.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 13:24Źródło komentarza: W Chełmie ruszają wielkie przygotowania do sylwestra z TV Republika. Od 15 grudnia zamknięte ulice i zmiany tras autobusówAutor komentarza: Też mieszkaniecTreść komentarza: Wójt i radni zarabiają więcej ponieważ tak postanowili radni, a nie dlatego, że Rząd tak postanowił. Rząd zwaloryzował tylko maksymalne, a t tym samym i minimalne stawki wynagrodzenia w których dotychczasowe wynagrodzenie w średniej się znajdowało. Więc nie było obowiązku ich podwyższania a tylko prawo. A przecież to jedna z mniejszych gmin, a sukcesów jakoś nie widać.Data dodania komentarza: 12.12.2025, 10:34Źródło komentarza: Gm. Białopole. Wójt zarobi więcej, ponieważ tak postanowił rząd. Podwyżkę otrzymali także inni samorządowcy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama