Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama kebab
Nie wiadomo, co się stało

Akcja poszukiwawcza nad zalewem. Na brzegu znaleziono rzeczy osobiste

Trwają poszukiwania na zalewie w Jacni. Służby zostały zaalarmowane po tym, jak na plaży kąpieliska znaleziono porzucone rzeczy osobiste, w tym ręcznik i klapki. Istnieje podejrzenie, że ktoś mógł wejść do wody i nie wrócić na brzeg.
Akcja poszukiwawcza nad zalewem. Na brzegu znaleziono rzeczy osobiste
Te rzeczy znalazł ratownik na plaży przy zalewie w Jacni.

Autor: Fot. Jacnia.pl

Jak poinformował nas kpt. Bartłomiej Jakóbczak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zamościu, działania prowadzone są zarówno pod wodą, jak i z użyciem sonaru.

– Ze zmianami na miejscu pracuje 15 osób. Zaangażowana jest specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Lublina, dwa pojazdy z naszej komendy oraz jednostka OSP z Potoczka – relacjonuje oficer.

Jak zaznacza, strażacy działają wyłącznie na podstawie śladów pozostawionych na brzegu. Nikt nie zgłosił zaginięcia osoby, a świadkowie obecni na miejscu nie widzieli momentu wejścia do wody.

– Ratownik, który prowadził obserwację kąpieliska, zauważył porzucone rzeczy na plaży. To było impulsem do rozpoczęcia działań – tłumaczy kpt. Jakóbczak.

Na razie nie wiadomo, czy doszło do nieszczęśliwego wypadku. Strażacy nie wykluczają, że właściciel ręcznika i klapek po prostu oddalił się z plaży, zapominając rzeczy. Mimo to służby dokładnie sprawdzają dno zalewu.

Urząd Gminy Adamów zwrócił się z apelem do mieszkańców i turystów. Każdy, kto może pomóc w identyfikacji właściciela pozostawionych przedmiotów, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 509 559 357.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama