Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Przeczytaj!
Reklama
Reklama
Zaproszone przez dyrektora

Fajsławicka biblioteka na ogólnopolskiej konferencji w Bibliotece Narodowej

Przedstawicielki Gminnej Biblioteki Publicznej w Fajsławicach znalazły się w gronie gości, zaproszonych na prestiżową konferencję, zorganizowaną przez Bibliotekę Narodową w Warszawie. To nie tylko wyróżnienie dla lokalnej instytucji kultury, ale i dowód uznania dla jej wkładu w rozwój nowoczesnych rozwiązań bibliotecznych w Polsce.
Fajsławicka biblioteka na ogólnopolskiej konferencji w Bibliotece Narodowej

Źródło: UG Fajsławie

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Fajsławicach Justyna Zając oraz Maria Madej, pracownik filii w Siedliskach Drugich – wzięły udział w konferencji organizowanej przez Bibliotekę Narodową w Warszawie. Wydarzenie zgromadziło wyłącznie zaproszonych gości – specjalistów z całej Polski, którzy aktywnie przyczynili się do wdrażania i rozwoju nowoczesnego systemu bibliotecznego ALMA w kraju.

- Jest to ogromne wyróżnienie nie tylko dla naszej biblioteki, ale również dla całego powiatu krasnostawskiego, który był godnie reprezentowany przez delegacje bibliotek z terenu powiatu krasnostawskiego. Udział w konferencji był możliwy tylko dla nielicznych – zaproszenia zostały przyznane przez samego dyrektora Biblioteki Narodowej, co tym bardziej podkreśla rangę wydarzenia i prestiż tego osiągnięcia - wyjaśnia nam Aleksandra Granat z Urzędu Gminy w Fajsławicach. 

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Kierowczyni krasnostawskaTreść komentarza: Żadne oświetlenie nie pomoże, jeśli piesi nadal będą się zachowywać, jak nieśmiertelni wchodząc z biegu pod auta... Jak już koniecznie ktoś chce pieniądze wydawać, to proponuję szykany dla pieszych wymuszające rozejrzenie się w obie strony, dające kierowcom szansę dostrzeżenia pieszych, którzy za nic mają swoje życie i chodzą ubrani na czarno i bez odblasków utrudniając kierowcom zobaczenie ich nawet w dobrze doświetlonych miejscach. To nie brak oświetlenia stanowi największy problem, a mentalność pieszych. Tu jest pole do popisu dla policji, która powinna nauczyć krasnostawskich pieszych prawidłowego zachowania w obrębie przejścia (z pozdrowieniami dla starych bab trajkoczących przy samym przejściu, bez zamiaru przejścia). Kierowcy przewrażliwieni na zachowanie nieprzytomnych pieszych nadużywają już hamulca przed przejściami, więc czas wziąć się za prawdziwe źródło problemu, zamiast marnować publiczne pieniądze na kolejne oświetlenie, które nic nie zmieni.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 16:06Źródło komentarza: Krasnystaw. Bezpieczeństwo na zebrach. Burmistrz odpowiada na interpelację radnejAutor komentarza: Oze SrozeTreść komentarza: Wpływy do budżetu gminy to jedno, a czynsz za dzierżawę to druga strona medalu, chyba ważniejsza niż te wpływy do budżetu... Ciekawe kto na tym tak naprawdę skorzysta, bo na pewno nie zwykli mieszkańcy...Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:28Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: Aj WajTreść komentarza: To ta na której sklep ma być?Data dodania komentarza: 15.03.2026, 11:18Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Myślą intensywnie o turbinach. Urząd prowadzi w tej sprawie kilka postępowańAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Co trolu???? Nie pasuje ci, że posłanka dorwała się do łopaty???? Widocznie lubi kopać dołki.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:31Źródło komentarza: Wbili pierwszą łopatę pod rewitalizację Młyna Michalenki. Powstanie nowe centrum kultury w Chełmie [ZDJĘCIA]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A dziura po PKS dalej straszy.Data dodania komentarza: 15.03.2026, 09:14Źródło komentarza: Spór o 180 mln zł na Muzeum Pamięci Ofiar Rzezi Wołyńskiej w Chełmie. Prezydent Banaszek odpowiada na medialne zarzuty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama