Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy
Podsumowanie i wyniki

Pow. krasnostawski. OSP Krzywe i MDP Tarzymiechy 1 triumfują na zawodach [GALERIE ZDJĘĆ]

W niedzielę, 15 czerwca, na stadionie miejskim MOSiR w Krasnymstawie odbyły się zawody sportowo-pożarnicze, w których udział wzięło łącznie 54 drużyny: 41 zespołów dorosłych ochotniczych straży pożarnych oraz 13 młodzieżowych drużyn pożarniczych. W rywalizacji udział wzięły miasta i gminy powiatu krasnostawskiego.
Pow. krasnostawski. OSP Krzywe i MDP Tarzymiechy 1 triumfują na zawodach [GALERIE ZDJĘĆ]

Źródło: Miasto Krasnystaw

Główna rywalizacja dorosłych strażaków toczyła się tradycyjnie w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. W klasyfikacji generalnej dorosłych bezkonkurencyjna okazała się Ochotnicza Straż Pożarna z Krzywego. Tuż za nią uplasowała się OSP Olszanka z gminy Łopiennik, a trzecie miejsce zajęła OSP Łopiennik Dolny

Kolejne lokaty przypadły jednostkom z Poperczyna, Tarnogóry Izbicy, Borowicy, Wólki Orłowskiej, Dworzysk oraz Jaślików.

Galeria zdjęć w wydarzenia: 

Równie zacięta rywalizacja toczyła się wśród młodzieży. W kategorii MDP najlepszy czas osiągnęli młodzi druhowie z Tarzymiech (MDP Tarzymiechy 1), zdobywając tym samym zasłużone pierwsze miejsce. Na drugim miejscu znalazła się MDP Siennica Różana, a tuż za nią uplasowała się MDP Tarnogóra. Czwarta lokata przypadła MDP Wola Idzikowska, a piąta MDP Kraśniczyn

Wśród dalszych miejsc znalazły się drużyny z Siennicy Królewskiej Dużej, Krupego i Surhowa. Stawkę zamknęły zespoły MDP Tarzymiechy 2 i MDP Jasiłów, które osiągnęły niemal identyczne wyniki. Ostatnie miejsce zajęła MDP Krakowskie Przedmieście 1. Wyłoniono także zwycięskie jednostki ochotniczych straży pożarnych w poszczególnych gminach. W mieście Krasnystaw najlepszą okazała się OSP Zastawie, natomiast w gminie Krasnystaw triumfowała OSP Jaślików. W gminie Kraśniczyn zwycięstwo przypadło jednostce z Bończy, a w gminie Siennica Różana – strażakom z miejscowej OSP.  W gminie Izbica najlepsi okazali się strażacy z OSP Tarnogóra, a w gminie Fajsławice – z OSP Marysin. W Łopienniku Górnym najlepsza okazała się drużyna OSP Krzywe, natomiast w gminie Rudnik – OSP Mościska. W Żółkiewce zwyciężyła jednostka z Poperczyna, a w gminie Gorzków – OSP Piaski Szlacheckie.

Galeria zdjęć z wydarzenia: 

Organizatorami wydarzenia byli: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Krasnymstawie, Starostwo Powiatowe w Krasnymstawie, Miasto Krasnystaw oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krasnymstawie. Zawody były nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale także świetną formą integracji strażaków z różnych zakątków regionu oraz promocją idei ochotniczych i młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama