Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 00:29
Reklama
Reklama
Wystawa "Bardzo brzydkie rysunki"

Iga Chmielewska przybywa do Krasnegostawu ze swoimi pracami

Muzeum Regionalne w Krasnymstawie przygotowuje się do wyczekiwanej wystawy. 6 czerwca, mury placówki gościć będą wystawę "Bardzo brzydkie rysunki", której autorką jest Iga Chmielewska – artystka i twórczyni internetowa pochodząca z Krasnegostawu.
Iga Chmielewska przybywa do Krasnegostawu ze swoimi pracami

Źródło: Muzeum Regionalne w Krasnymstawie

To swoisty powrót do korzeni dla Chmielewskiej, która w tym mieście się urodziła i wychowała. Wernisaż zaplanowano na godzinę 18:00 w sali wystaw czasowych na pierwszym piętrze muzeum.

Iga Chmielewska zyskała szeroką rozpoznawalność dzięki swojemu projektowi "Bardzo Brzydkie Rysunki", który prowadzi od 2014 roku. Jej charakterystyczne ilustracje, cechujące się ironią i unikalnym poczuciem humoru, zdobyły znaczną popularność w mediach społecznościowych. Szczególnie aktywna jest na Instagramie, gdzie jej profil @bbrzydko zgromadził imponującą liczbę ponad 116 tysięcy obserwujących.

Poza działalnością graficzną, artystka realizuje się również w świecie podcastów. Prowadzi dwa programy: "Bardzo Brzydki Podcast", w którym dzieli się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami, oraz "Bardzo Straszny Podcast", poświęcony historiom z dreszczykiem i elementami tajemnicy.

Tytuł wystawy, "Bardzo brzydkie rysunki", bezpośrednio nawiązuje do internetowej działalności Igi Chmielewskiej i stanowi naturalne rozwinięcie jej artystycznego alter ego. Ekspozycja zaprezentuje prace, które łączą rozpoznawalny styl artystki z motywami obecnymi zarówno w jej rysunkach, jak i podcastach. Kuratorką wystawy jest Maja Toczona-Wal z Działu Sztuki Dawnej i Sakralnej Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Ekspozycja stanowić będzie połączenie jej charakterystycznego stylu graficznego z tematyką, która przyciąga szerokie grono odbiorców. 

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama