Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Bogaty program dla mieszkańców

Chełm. Trwa Tydzień Bibliotek w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

Do15 maja Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza na obchody Tygodnia Bibliotek. W tym roku pod hasłem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, biblioteka przygotowała różnorodny program, obejmujący zarówno wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, jak i społecznym. Celem inicjatywy jest promocja czytelnictwa, bibliotek jako ważnych centrów kultury i wiedzy oraz integracja lokalnej społeczności.
Chełm. Trwa Tydzień Bibliotek w Chełmskiej Bibliotece Publicznej

Źródło: Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti

Za nami już kilka dni, które zgromadziły różne grupy odbiorców i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. 

W czwartek, 8 maja, Tydzień Bibliotek zainaugurowano spotkaniami dla najmłodszych: „Witajcie w naszej bajce” oraz „Pierwsza wizyta w bibliotece”, które wprowadziły dzieci w magiczny świat książek. Grupy szkolne miały okazję uczestniczyć w „Majowym Seansie Filmowym” z cenną pogadanką policyjną. Wieczór upłynął pod znakiem literatury dzięki otwartemu spotkaniu Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”.

9 maja przeniósł uczestników w „Krainę Kwitnącej Wiśni” podczas zamkniętego spotkania, a wieczorem w Galerii NOVA biblioteki odbył się wernisaż wystawy Anny Buczko, który cieszył się sporym zainteresowaniem miłośników sztuki. Dziś, 12 maja, odbyły się poranne zajęcia „Kodujemy z LEGO”, rozwijające kreatywność i logiczne myślenie wśród uczestników.

Kolejne dni Tygodnia Bibliotek również obfitować będą w interesujące propozycje. We wtorek, 13 maja, ponownie odbędzie się „Pierwsza wizyta w bibliotece” dla kolejnej grupy. 14 maja, to dzień z językiem angielskim – zaplanowano zamknięte zajęcia dla dzieci i dorosłych, na które obowiązywały wcześniejsze zapisy. Wieczorem miłośnicy kina będą mogli uczestniczyć w otwartym spotkaniu Klubu Dobrego Filmu „Historie prawdziwe”.

Kulminacyjnym punktem Tygodnia Bibliotek będzie czwartek, 15 maja. Tego dnia odbędzie się spotkanie autorskie z Urszulą Grabowską w ramach III Edycji Festiwalu „Chełmskie Spotkania z Literaturą”, na które wstęp jest wolny.  Więcej o samym spotkaniu można przeczytać poniżej:

Tego samego wieczoru odbędzie się również kolejne otwarte spotkanie Chełmskiej Grupy Literackiej „Lubelska 36”.

Oprócz bogatego programu wydarzeń, do 15 maja realizowane będą specjalne akcje biblioteczne. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z „Tygodnia bez kar” we wszystkich placówkach ChBP i jej filiach, co stanowi ukłon w stronę czytelników. W Wypożyczalni przy ul. Partyzantów 40 dostępna będzie „Półka najpoczytniejszych autorów”, prezentująca popularne tytuły. Ponadto, w wypożyczalni będzie można wziąć udział w akcji „Bookcrossing (przynieś-zabierz książkę)”, promującej ideę wymiany książek i dawania im drugiego życia. A w czytelni biblioteki można obejrzeć wystawę poświęconą historii, „Polscy prezydenci 1918-2025”.

Tydzień Bibliotek w Chełmskiej Bibliotece Publicznej zapowiada się jako czas pełen inspirujących spotkań, ciekawych wydarzeń i akcji zachęcających do korzystania z bogatej oferty biblioteki. Dzięki różnorodności propozycji, każdy mieszkaniec Chełma i okolic będzie mógł znaleźć coś dla siebie i aktywnie włączyć się w obchody tego ważnego święta książki i czytelnictwa.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamaprzystań
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoelTreść komentarza: Rozdawanie 500+ nie zwiększyło dobrobytu u ludzi, tylko go zmniejszyło. Rząd nie daje, tylko zabiera.Data dodania komentarza: 4.12.2025, 14:14Źródło komentarza: Pieniądze nie zwiększą liczby urodzeń. Trzeba  się otworzyć na inne rozwiązaniaAutor komentarza: TomcioTreść komentarza: Może warto przesuwać przetargi na wiosnę i latem robić remonty niż w grudniu. I tak macie szczęście, że pogoda jest na plusie i bez śnieguData dodania komentarza: 4.12.2025, 09:16Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”Autor komentarza: RobertTreść komentarza: Czy teraz Miasto zaciągnie kredyt na wkład własny? Bo ze słów prezydenta (o ile dobrze pamiętam) wynikało, że 100 mln wyda na bieżące potrzeby.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 15:34Źródło komentarza: Ugoda w sprawie infrastruktury pod terminal intermodalny w Chełmie. Miasto przygotowuje kolejny przetargAutor komentarza: BezradnyTreść komentarza: To jakiś drogi ten tłuczeń bo cała podwyżka wyniesie ok.4150zł miesięcznie. To dwa samochody tłucznia miesięcznie.Data dodania komentarza: 3.12.2025, 11:11Źródło komentarza: Gm. Białopole. Otworzyli oferty śmieciowych ofert. Samorządowcy przeżyli szok.Autor komentarza: SuperTreść komentarza: Niech remontują. Najpierw trzeba trochę postać w korkach żeby było lepiejData dodania komentarza: 3.12.2025, 07:01Źródło komentarza: Chełm. Asfalt położą w grudniu? „Jeżeli temperatura będzie około zera, można”
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama