Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Popływają już w czerwcu

Krasnystaw. Przebudowa basenu na finiszu

Nowoczesna, funkcjonalna i gotowa na powrót mieszkańców – przebudowana kryta pływalnia przy ul. Piłsudskiego w Krasnymstawie już wkrótce zostanie ponownie otwarta. Inwestycja, która kosztowała ponad 28 milionów złotych i napotkała po drodze liczne trudności formalne, dobiega właśnie końca.
Krasnystaw. Przebudowa basenu na finiszu

Źródło: UM Krasnystaw

Po ponad dwóch latach oczekiwania mieszkańcy znów będą mogli korzystać z nowoczesnego, w pełni odmienionego obiektu, który oprócz nowego wyglądu oferuje również zupełnie nowe funkcje i udogodnienia. Pływalnia jest zamknięta od 1 lutego 2023 roku. W tym czasie przeszła kompleksową modernizację, obejmującą m.in.: wymianę całej niecki basenowej, stacji uzdatniania wody oraz wszystkich zużytych instalacji. Zakres prac objął również rozbiórkę i przebudowę ścian wewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont dachu oraz elewacji połączony z termomodernizacją, a także modernizację systemów instalacyjnych i monitoringu. Zamontowano nowoczesny elektroniczny system obsługi klientów oraz tablice basenowe. Odnowiono również schody zewnętrzne, pochylnię i tarasy, a strefa saun została rozbudowana i unowocześniona.

- Gdy niespełna rok temu obejmowałem urząd, inwestycja była bardzo poważnie zagrożona z powodów formalnych i finansowych. Całkowita jej wartość początkowo została zaplanowana w kwocie 20 455 748,70 zł, z czego dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosiło 10 800 000,00 zł, a wkład własny miasta 9 655 748,70 zł - mówi burmistrz Daniel Miciuła. 

W trakcie jej realizacji kosztorys był kilkukrotnie modyfikowany, co doprowadziło do wzrostu jej wartości do ponad 28 mln zł – bez zapewnienia dodatkowego dofinansowania zewnętrznego. W konsekwencji wkład własny miasta wzrósł do niemal 18 mln zł. Problemem okazał się także brak formalnego aneksu do umowy na roboty dodatkowe, których wartość przekroczyła dopuszczalne 15% i sięgnęła około 34% całej inwestycji, co narusza przepisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

- Moim priorytetem stało się uregulowanie prawne inwestycji przed Sądem Polubownym Prokuratorii Generalnej oraz pozyskanie dodatkowych zewnętrznych środków, aby w jak najmniejszym stopniu obciążać budżet miasta. Dzięki moim staraniom, po wielomiesięcznych twardych negocjacjach udało się podpisać ugodę z wykonawcą, a także pozyskać środki z Programu Wsparcia Inwestycji Sportowych w kwocie 6 747 526 zł. Za wsparcie w pozyskaniu dodatkowego dofinansowania należą się wielkie podziękowania posłowi Krzysztofowi Grabczukowi – dodaje włodarz. 

W ramach przebudowy obiekt wzbogacono o nowe atrakcje – dwa jacuzzi oraz brodzik dla dzieci z niewielkim placem zabaw. Powiększono również strefę saun, która teraz oferuje więcej przestrzeni i komfortu niż pierwotnie zakładano. Zakończenie prac planowane jest na koniec maja, a uroczyste otwarcie pływalni ma nastąpić w pierwszej połowie czerwca.

– Zależało nam, aby obiekt spełniał oczekiwania mieszkańców i oferował coś więcej niż tylko klasyczny basen. Jesteśmy przekonani, że pływalnia będzie nie tylko centrum sportu, ale również przestrzenią aktywnego wypoczynku i rodzinnej rekreacji – podkreśla Tomasz Żerebiec, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji  w Krasnymstawie.

Mieszkańcy z niecierpliwością wyczekują ponownego otwarcia pływalni – tym bardziej, że przez ostatnie dwa lata byli całkowicie pozbawieni możliwości korzystania z basenu na terenie miasta. Modernizowany obiekt to jedyny tego typu kompleks w Krasnymstawie.

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Pływak 02.05.2025 00:14
Wszystko ok. Tylko jak ktoś chce popływać to ściska się na jednym torze z kilkoma osobami bo na pozostałych ćwiczą z Wodnika. Niestety ale wolę jechać do Chełma

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Anonim Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga na zdjeciach powyzej) ma mozliwosc jechania ponad 60 mph, wiec prosze o nie szerzenie dezinformacji Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:43 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Mieszkaniec ale madrzejszy Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga zalaczona na zdjeciu powyzje) jezdza ponad 60mph Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:36 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Ewa Treść komentarza: Czy gmina Żmudź przystąpi tak jak gmina Leśniowice do SIM (Spłeczna Inicjatywa Miezzkaniowa)? Przecież w Żmudzi są bloki. Wszyscy wiedzą ze w Żmudzi brakuje mieszkań dlatego młodzi ludzie wyjeżdają a na 100 % byli by chetni na mieszkania. Warto pomyśleć o tym. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:33 Źródło komentarza: Inwestycyjny rekord i demograficzne wyzwania. Tak radni w Żmudzi podsumowali miniony rok Autor komentarza: igrzyska Treść komentarza: Na koniec 2026 r. prognozowany dług Miasta Chełm wyniesie 300 000 000 złotych!!!!!!!!!! Bawcie się, bawcie się i bijcie brawo JAKUBOWI BANASZKOWI!!!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 14:39 Źródło komentarza: Zmiany w organizacji ruchu na Dni Chełma. Sprawdź zamknięte ulice Autor komentarza: jmz Treść komentarza: Afera jakby bombę atomową znaleźli... Data dodania komentarza: 24.06.2026, 13:41 Źródło komentarza: Niebezpieczne zdarzenie nad Jeziorem Białym. Nurek natknął się na niewybuch [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama