Obchody rozpoczną się o godzinie 9:00 mszą świętą w Bazylice pw. Narodzenia NMP przy ul. Lubelskiej 2. Po mszy, o godzinie 9:50, nastąpi złożenie wieńców i wiązanek przy Mauzoleum na Górze Chełmskiej, a następnie przy Pomniku 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK w Parku Miejskim im. Unii Europejskiej o godzinie 10:30.
– W bieżącym roku sejm ustanowił nowe dodatkowe święto narodowe, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Armii Krajowej i z tej okazji w naszej chełmskiej bibliotece organizujemy konferencję poświęconą właśnie pamięci żołnierzy Armii Krajowej. Konferencji będzie towarzyszyła wystawa pod tytułem "Armia Krajowa" – mówi Katarzyna Sokołowska, dyrektor Chełmskiej Biblioteki Publicznej.
O godzinie 13:00 rozpoczną się wykłady. Prelegentami będą, Paweł Skrok, starszy inspektor z Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Lublinie, który wygłosi wykład pt. "Jedyna taka Armia" oraz dr hab. Tomasz Panfil z Instytutu Pamięci Narodowej, który opowie o "Wojnie, miłości, śmierci. Historiach z dziejów Armii Krajowej".
Czytaj także:


Napisz komentarz
Komentarze