Do zdarzenia doszło w niedzielę (9 lutego) w Rejowcu Fabrycznym.
- Policjant z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą chełmskiej komendy w czasie wolnym szykował się do służbowego wyjazdu, pakując bagaże do swojego samochodu. W pewnej chwili zauważył kierującego fordem, który zaparkował nieopodal jego auta. Gdy mężczyzna wysiadł z samochodu, jego zachowanie wskazywało, że może być pod działaniem alkoholu – mówi nadkomisarz Ewa Czyż, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.
Gdy funkcjonariusz podszedł do niego i wyczuł woń alkoholu, poprosił dyżurnego o wysłanie umundurowanego patrolu. Sam natomiast uniemożliwił mężczyźnie oddalenie się z miejsca.
- Skierowani na interwencję policjanci zbadali stan trzeźwości 33-latka. Miał w organizmie 3 promile alkoholu. Jak się okazało, posiadał też zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje policjantka.
Mężczyzna został zatrzymany. Przed sądem będzie tłumaczył się za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysokie koszty finansowe oraz zakaz prowadzenia pojazdów.
Czytaj też:










![Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA] Zderzenie ciężarówek w Łowczy. Po jednego z kierowców przyleciało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-ciezarowek-w-lowczy-po-jednego-z-kierowcow-przylecialo-lotnicze-pogotowie-ratunkowe-1773344784.jpg)
![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [15-3-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-8-3-2026-1773530269.jpg)
![Samochód z 5 osobami wjechał pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA] Samochód z 5 osobami wjechał pod pociąg. Śmigłowce LPR zabrały rannych [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-lubycza-krolewska-samochod-z-5-osobami-wjechal-pod-pociag-smiglowce-lpr-zabraly-rannych-zdjecia-1773176473.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze