Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama
Być może już w maju będzie można pływać

Krasnystaw. Remont basenu coraz bliżej końca

Prace remontowe na krytej pływali w Krasnymstawie nabierają tempa. Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu, prawdopodobnie już w maju mieszkańcy będą mogli korzystać z basenu. Jakie prace trwają w obiekcie?
Krasnystaw. Remont basenu coraz bliżej końca

Źródło: Miasto Krasnystaw

Projekt realizowany jest dzięki dotacjom z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Programu Wsparcia Inwestycji Sportowych. Krasnystaw z drugiego z wymienionych źródeł pozyskał wsparcie finansowe w wysokości 6 747 526 złotych. To właśnie to dofinansowanie pozwoliło na dokończenie rozpoczętych działań. 

- Dokończenie remontu basenu to mój priorytet, o którym mówiłem już od początku kadencji. Od samego początku urzędowania starałem się o dodatkowe środki, aby w jak najmniejszym stopniu obciążać budżet miasta - przyznał burmistrz miasta Daniel Miciuła

Trwające prace obejmują między innymi: wykonanie robót rozbiórkowych, przebudowę ścian wewnętrznych, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie robót wykończeniowych, remont dachu i elewacji wraz z termomodernizacją. Trwają także działania związane z modernizacją instalacji: elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, przeciwpożarowych. 

Zmodernizowana zostanie także wentylacja oraz kotłownia. W obiekcie zamontowane zostaną tablice basenowe oraz elektroniczny systemu obsługi klientów. Wyremontowane będą schody zewnętrzne, a także wymienione zostaną balustrady przy wejściu głównym i podjeździe dla osób niepełnosprawnych. 

Jeśli harmonogram prac zostanie dotrzymany, już w maju miłośnicy wodnych kąpieli będą mogli w pełni korzystać z basenu. Burmistrz wraz z zastępcą Moniką Sawą oraz dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krasnymstawie Tomaszem Żerebcem doglądają postępu realizowanych prac. 

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DamianTreść komentarza: Dobry satyryczny komentarz :)Data dodania komentarza: 29.01.2026, 14:36Źródło komentarza: Gm. Żmudź. Baza ochotników przejdzie lifting. Gmina chce wyremontować plac przy jednostceAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Oby tylko od niej nie spłonęła.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 12:26Źródło komentarza: Koniec z „Dobrym posiłkiem w szpitalach”. Powrót do przeszłościAutor komentarza: JanTreść komentarza: Ta Pani co opisała sytuację mieszka na osiedlu Baraki. Zostało ono wyremontowane na koszt miasta zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Wybudowane 2 parkingi, boisko itp. Za remont nie zapłaciła ani grosza i ma pretensje że os. Morawinek jest odśnieżane. Jakoś nie zauważa że tam nie ma nic. Ani parkingu, boiska, stare dziurawe płyty chodnikowe, bez monitoringu. Łatwo być roszczeniową osobą jak się wszystko dostało za darmo.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rejowiec Fabryczny. Tak miasto walczy z ciężką zimą. Nie wszyscy są zadowoleni z pracy samorządowych służb.Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A Ty zapewne jesteś w trakcie leczenia. Jak widać z komentarza leczenie nie skutkuje. Życzę zdrowia.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:33Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediomAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: I tu się z Tobą całkowicie zgadzam.Tak na prawdę to w ogóle nie wiadomo do czego się nadaje.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:18Źródło komentarza: Kadrowe zmiany w MOSiR pod lupą komisji. Radny wymusił debatę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama