Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Gmina Rudnik. Ta noc dla 43-latka mogła skończyć się tragicznie!

Leżał na śniegu niedaleko swojej posesji. Na szczęście znaleźli go mundurowi, którzy kontrolowali miejsca, gdzie zamieszkują osoby narażone na wychłodzenie. Mężczyzna był nietrzeźwy i bardzo zziębnięty.

We wtorek (14 stycznia) w godzinach południowych dzielnicowi z Posterunku Policji w Żółkiewce asp. szt. Konrad Walkiewicz oraz asp. szt. Sławomir Brożek w jednej z miejscowości gminy Rudnik udali się do samotnie mieszkającego 43-latka, aby sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. 

- Na miejscu mundurowi znaleźli mężczyznę leżącego na ziemi. Był bardzo zziębnięty i dodatkowo nietrzeźwy. Gdyby nie wizyta mundurowych, pozostając w takim stanie na zewnątrz, mógłby nie przeżyć nocy. Dzięki ich działaniom życie 43-latka zostało uratowane – mówi młodsza aspirant Anna Chuszcza, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

W okresie jesienno-zimowym policjanci zwracają szczególną uwagę na osoby samotne, starsze, a także nietrzeźwe. Sprawdzają także miejsca ewentualnego przebywania osób bezdomnych, takie jak: pustostany czy altany działkowe. 

- Jeżeli wiemy o osobie samotnie mieszkającej lub jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, zareagujmy. Jeżeli widzimy kogoś, kto może szukać pomocy, a jest niezaradny albo boi się lub nie potrafi prosić o pomoc, lub osobę, która według nas potrzebuje pomocy, nie przechodźmy obojętnie – apeluje policjantka. - Pamiętajmy, że każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób narażonych na wychłodzenia może uratować życie! Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uratować czyjeś życie.

Jeśli mamy informacje o miejscach przebywania takich osób, możemy skorzystać także z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przesłać za jej pomocą niepokojącą informację. 

Czytaj też:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PfTreść komentarza: Bzdury! Prawda jest taka, że w Chełmie nie ma ani dobrych specjalistów ani dobrego ośrodka wspierającego ludzi w kryzysie ! Oddział psychiatryczny i odwykowy to totalna porażka, pacjenci są bez odpowiedniego wsparcia, faszerowani lekami bez pomocy psychologów. W ten sposób właśnie straciłam członka swojej rodziny, który nie otrzymał należytej pomocy bo takiej w Chełmie nie ma !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 17:42Źródło komentarza: Zdesperowana kobieta wbiła sobie nóż prosto w brzuchAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A na byłych czerwonych, a dziś wiernych wyznawców pis to nawet nie ma określenia w słowniku ludzi cywilizowanych.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:04Źródło komentarza: Lekcja odpowiedzialności w Rudzie-Hucie. Wójt postawił ultimatum, a młodzi chwycili za miotłyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak we wsi zmowa milczenia, to strażacy powinni olać pożar i czekać aż wszystko samo się wypali. Następni chętni na wypalanie traw na pewno się zastanowią.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 13:47Źródło komentarza: Plaga podpaleń i lokalna zmowa milczenia. Gmina Urszulin walczy z pożarami trawAutor komentarza: WaleryTreść komentarza: To chyba normaData dodania komentarza: 29.04.2026, 13:13Źródło komentarza: Ksiądz proboszcz podejrzany o pedofilięAutor komentarza: staryTreść komentarza: Ten SPN powinien powstać, ale szanse są małe. Ten wasz post powinien zostać rozbudowany i opublikowany jako mocny merytorycznie artykuł w super tygodniu i w tygodniku chełmskim. Po wsiach te gazety są czytane i dyskutowane dość dokładnie. Poza tym, musicie zrozumieć, i znaleźć odpowiednią narrację na obawy które nie są artykułowane "wprost" Chodzi o to, że obecnie cały ten zalesiony i ekstensywny rolniczo teren zarządzany głównie przez LP to swoisty ekosystem i biocenoza drobnych i większych nielegalnych i pół-legalnych interesików (także na bazie funduszy UE). Utworzenie SPL zniszczy ten misterny układ, a odbudowa tego już w ramach SPN zajmie lata, i wielu wypadnie z tej gry.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:11Źródło komentarza: Izba Rolnicza przeciwko tworzeniu parku narodowego w Sobiborze bez konsultacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama