Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą (Pekin 2008, Londyn 2012), który swoją karierę rozpoczął w wieku zaledwie 15 lat, podzieli się swoimi doświadczeniami, opowie o swojej drodze na szczyt, o wyzwaniach, z którymi się mierzył, oraz o tym, co jest kluczem do osiągnięcia sukcesu.
Uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004, gdzie zajął 18. miejsce. W Pekinie, w 2008 roku, pokonał wszystkich rywali i zdobył złoty medal, sukces powtórzył w Londynie w 2012 roku. Z kolei cztery lata później na Igrzyskach w Rio zajął 6. miejsce, gdzie ogłosił zakończenie swojej olimpijskiej kariery.
– Chciałem przekroczyć 21 metrów, czyli pchnąć najdalej w tym sezonie, ale nie udało się. Myślę jednak, że godnie pożegnałem się z Igrzyskami Olimpijskimi, no i wygrałem z Davidem Storlem. Za cztery lata w Tokio już mnie nie będzie – powiedział Tomasz Majewski.
Oficjalnie swoją bogatą sportową karierę zakończył 5 września 2016 roku w Zagrzebiu, podczas 66. Memoriału Borisa Hanžekovića.
Tomasz Majewski, to postać, która na zawsze zapisała się w historii polskiego sportu. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję posłuchać o jego sportowych pasjach, drodze do sukcesu, a także o tym, co dziś wypełnia jego życie.
Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych, a szczególnie uczniów szkół średnich i klas 6-8 szkół podstawowych. Grupy zorganizowane proszone są o zgłoszenia telefoniczne pod numerem 82 564 26 55.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatne.
Czytaj także:









![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [1-2-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-25-1-2026-1769901652.jpg)
![Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA] Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-popieluszki-w-chelmie-kleby-dymu-nad-miejskim-targowiskiem-1769943974.jpg)


![Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM] Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-krasnystaw-wpadli-prosto-w-rece-mundurowych-zuchwala-kradziez-i-nieudana-proba-oszustwa-film-1769693639.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze