Inwestycja została dofinansowana przez urząd marszałkowski. Gmina otrzymała 2 mln. 400 tys. wsparcia na budowę stacji podciśnieniowej w Suchodołach wraz z przebudową odcinka sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.
- Inwestycja swoim zakresem obejmowała instalację stalowego zbiornika podciśnieniowego, podziemnego o pojemności 16 m3 z komorą zasuw, budowę budynku aparatury próżniowej wraz z filtrem powietrza wylotowego oraz wykonanie placu manewrowego i ogrodzenia terenu przepompowni. Dodatkowo w ramach inwestycji przebudowano również sieć wodociągową oraz wykonano niespełna kilometrowy odcinek sieci kanalizacji sanitarnej - poinformowała Aleksandra Granat z Urzędu Gminy Fajsławice.
Wykonana sieć kanalizacyjna umożliwi podłączenie 15 budynków mieszkalnych, a wybudowana przepompownia otworzyła drogę do dalszej rozbudowy sieci kanalizacyjnej na nieskanalizowanych obszarach gminy Fajsławice.


Napisz komentarz
Komentarze