Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 6 października 2022 12:39
Reklama Reklama firmy Pomix

Gm. Dorohusk: Śpiewali piosenki strażackie

"Promyki" z Wojsławic i "Niezapominajki" z Dorohuska to zwycięskie zespoły w kategoriach dla dzieci i młodzieży. Wśród dorosłych tryumfowały "Czerwona Jarzębina z Rozięcina", " "Cykady", "Rosa" i "Nadbużański Klon Zielony". Świetnie wypadła również nasza redakcyjna koleżanka Justyna Kraszczyńska.
Gm. Dorohusk: Śpiewali piosenki strażackie
Autor: Justyna Kraszczyńska

W Okopach odbył się VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Strażackiej. Przesłuchania prowadziła komisja w składzie: przewodnicząca Władysława Skoczylas oraz członkowie: Jolanta Ryszkiewicz i Bogusław Sagan.

W kategorii zespołów dziecięcych do lat 12 pierwsze miejsce zdobył zespół Promyki z Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Wojsławicach. Drugie miejsce zajęła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza ze SP w Świerżach, a trzecie - Reczka z SP w Rejowcu.

W kategorii zespołów młodzieżowych od lat 13 do 18 wygrał zespół Niezapominajki z SP w Dorohusku, a drugie - zespół z SP w Stawie.

W kategorii zespołów śpiewaczych z akompaniamentem I miejsce zdobyły: Czerwona Jarzębina z Rozięcina" w gminie Wojsławice i  Cykady z Wólki Okopskiej. Drugie miejsce przyznano zespołom Echo z Gołębia i Ale Babki z Dorohuska. Na trzecim miejscu znalazło się Remedium z Białopola.

Kategorię zespołów śpiewaczych dorosłych bez akompaniamentu zawojował zespół Rosa z Kamienia oraz Nadbużański Klon Zielony z Zanowinia. Drugie miejsce ma zespół Pawłowianki z Pawłowa, a trzecie - Teosinki z Teosina oraz Jarzębina ze Żmudzi.

W kategorii solistów do lat 12 najlepiej wypadła Oliwia Korkosz z GOK Dubienka. Wśród dorosłych solistów najlepiej wypadła Justyna Kraszczyńska (nasza redakcyjna koleżanka) ze Stowarzyszenia Kultury Fizycznej "Clipeus Arma". Drugie miejsce ma Mieczysław Sidoruk z GOKiT w Dorohusku. Trzecia nagroda została przyznana Czesławie Markiewicz z GOK w Dubience.

Wśród duetów pierwsze miejsca zdobyli Krzyś i Kacper z Przedszkola Samorządowego w Dorohusku i Cecylia i Andrzej z GOK w Sawinie.


Podobne artykuły:

100 km pieszo i bez postoju na nocleg [VIDEO]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama