Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 i potrwa do 15:00. W programie znajdą się dwa wykłady.

Jakub Ordutowski zabierze gości w podróż po średniowieczu, opowiadając o tym, jak mówić o tej epoce i jak ożywiać ją dla współczesnych odbiorców. Przedstawi również działalność stowarzyszenia Curia Mediaevalis, które zajmuje się popularyzacją wiedzy o średniowieczu.
Natomiast Marcin Szeliga podzieli się refleksjami na temat współpracy Instytutu Archeologii UMCS z lokalną społecznością. Opowie o tym, jak nauka łączy się z pasją i jak archeolodzy angażują się w ochronę dziedzictwa kulturowego.
Po wykładach będzie czas na warsztaty z Tomaszem Giecewiczem, podczas których będzie można zgłębić tajniki rekonstrukcji archeologicznej. Uczestnicy poznają jej cele, metody i oddziaływania kulturowe, a także dowiedzą się, jak rekonstrukcje mogą wpływać na rozwój turystyki, kultury i gospodarki regionu.
Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. To okazja, aby zobaczyć, jak archeologia może stać się motorem napędowym lokalnego rozwoju.
Czytaj także:






![Nie przegap [5-7 grudnia]: Mikołajki, wystawy, koncerty, konkursy](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-nie-przegap-5-7-grudnia-mikolajki-wystawy-koncerty-konkursy-1764940108.jpg)

![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze