- Chcemy wybudować około 1100 metrów wodociągu, który połączy ujęcia wody w Widniówce i Latyczowie. Dzięki temu odbiorcom w Latyczowie będziemy dostarczać wodę lepszej jakości z Widniówki, a ujęcie w Latyczowie będzie wykorzystywane tylko w nadzwyczajnych sytuacjach - zapowiada wójt gminy Krasnystaw Wojciech Kowalczyk.
Oprócz budowy sieci wodociągowej przetarg obejmuje modernizację ujęcia w Widniówce oraz wymianę 500 wodomierzy na urządzenia z możliwością zdalnego odczytu. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 23 lipca. Całą inwestycję w formule "zaprojektuj i wybuduj" trzeba będzie zrealizować najpóźniej do 10 listopada 2025 roku.
Gmina ma przyznane dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych "Polski Ład". Jeśli propozycje potencjalnych wykonawców robót nie przekroczą wartości kosztorysowej, pokryje zaledwie 5 procent kosztów, resztę sfinansuje dotacja.












![Czołowe zderzenie osobówki z lawetą w Lucie. Trzy osoby zabrane do szpitala [ZDJĘCIA] Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek, 8 grudnia, w miejscowości Luta w gminie Włodawa.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-czolowe-zderzenie-w-lucie-trzy-osoby-zabrane-do-szpitala-1765308628.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze