Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Gm. Fajsławice. Prymusi napisali gminne dyktando

W Szkole Podstawowej w Fajsławicach odbyła się Gminna Olimpiada Ortograficzna. To cykliczne wydarzenie, pierwsze dyktando odbyło się już w 2003 roku.
Gm. Fajsławice. Prymusi napisali gminne dyktando

Źródło: gmina Fajsławice

Olimpiada mogła się odbyć dzięki nauczycielce edukacji wczesnoszkolnej Urszuli Paluch. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas 1-3 obu gminnych szkół – Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach oraz Szkoły Podstawowej im. bł. Jana Pawła II w Siedliskach Drugich z którymi przyjechała nauczycielka Elżbieta Bosej. Nie dla wszystkich ta rywalizacja okazała się trudna.

Oto wyniki olimpiady:

W KLASACH PIERWSZYCH:

miejsce I
Antoni Staniak kl. I a  SP Fajsławice (bezbłędnie)

miejsce II
Zuzanna Palus kl. I SP Siedliska
Marcel Świetlicki kl. I a  SP Fajsławice
Emilia Pasicka kl. I SP Siedliska

miejsce III
Gabriela Maciejewska kl. I b SP Fajsławice
Kuba Sławek kl. I b SP Fajsławice

W KLASACH DRUGICH:

miejsce I
Agata Chwiej kl. II a SP Fajsławice (bezbłędnie)
Laura Kasprzak kl. II b SP Fajsławice (bezbłędnie)
Dawid Fornal kl. II b SP Fajsławice (bezbłędnie)

miejsce II
Adrianna Sawa kl. II a SP Fajsławice

miejsce III
Mateusz Szulej kl. II  SP Siedliska
Gabriel Wypych kl. II b SP Fajsławice

W KLASACH TRZECICH:

miejsce I
Bartłomiej Wasilewski kl. III a  SP Fajsławice

miejsce II
Zofia Mazurek kl. III a  SP Fajsławice

miejsce III
Lena Sobczuk kl. III a  SP Fajsławice

W rozdaniu nagród uczestniczył wójt gminy Fajsławice Janusz Pędzisz, który ufundował dla zwycięzców nagrody książkowe, dyplomy oraz drobne upominki. Ich wręczenia dokonał wspólnie z dyrektorką szkoły Anetą Kosmalą

Czytaj także: 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JqTreść komentarza: A co mieszkańcy tych ośrodków robią na codzień? Moze jak chcą wiecej to niech zapracują? Poodsnieżają na mieście chociaż?Data dodania komentarza: 28.01.2026, 18:35Źródło komentarza: Chełm. 48 zł dziennie za osobę. Spór o schroniska dla osób bezdomnychAutor komentarza: RomekTreść komentarza: Jak nie ma z czego robić oszczędności to jak? Ja to akurat rozumiem doskonale... raz w życiu wziąłem pożyczkę i skończyło się tak, że nie dałem rady spłacić bo straciłem pracę. No i z tego zrobił się dług,na szczęście spłacam w kruku więc w ratach. Ale odliczam kiedy skończę!!Data dodania komentarza: 28.01.2026, 16:25Źródło komentarza: Od wypłaty do wypłaty. Tak żyje dziś co piąty Polak: bez oszczędnościAutor komentarza: miejscowaTreść komentarza: Próbuje być politykiem, to dlatego! Ale on się do tego nie nadaje!Data dodania komentarza: 28.01.2026, 15:03Źródło komentarza: Kadrowe zmiany w MOSiR pod lupą komisji. Radny wymusił debatęAutor komentarza: kasiaTreść komentarza: Może zacznij sie leczyć na nogi bo na głowę za późnoData dodania komentarza: 28.01.2026, 13:38Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediomAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A odpowiedzi wciąż brak. Czyżby fani pisu mieli coś do ukrycia. A może się wstydzą, że na takie coś oddali głos.Data dodania komentarza: 28.01.2026, 10:29Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediom
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama