Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 01:59
Reklama
Reklama baner reklamowy

Chełm. Były radny szefem delegatury urzędu wojewódzkiego

Maciej Baranowski, doświadczony samorządowiec i radny Rady Miasta Chełm pięciu kadencji, zamienia samorząd na administrację rządową. Od poniedziałku (6 maja) obejmie stanowisko dyrektora Chełmskiej Delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Praca byłego radnego miejskiego będzie polegała między innymi na nadzorze i organizacji pracy w delegaturze. Jest to również administrowanie budynkiem gmachu, którego właścicielem jest Lubelski Urząd Wojewódzki. Ponadto Baranowski ma zapewnić w chełmskiej delegaturze LUW jednolitość procesów i procedur. Będzie również reprezentował wojewodę lubelskiego na terenie działania delegatury, czyli na obszarze byłego województwa chełmskiego.

- Potwierdzam, że będę pełnił funkcję dyrektora delegatury. Moje ponad 20-letnie doświadczenie w pracy zawodowej, a także bardzo cenne doświadczenie samorządowe w pełni pozwala mi pełnić tę funkcję. Posiadam również wykształcenie wyższe administracyjne. Od najbliższego poniedziałku rozpoczynam nowy etap pracy zawodowej – mówi Maciej Baranowski.

Baranowski w minionych wyborach samorządowych nie ubiegał się o mandat radnego. W przeszłości był pracownikiem m.in. Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie (obecnie PANS) i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej. Ostatnio pełnionym przez niego stanowiskiem była funkcja zastępcy dyrektora ds. Obsługi Odbiorców w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w Chełmie.

Dyrektorem chełmskiej delegatury LUW wcześniej była Katarzyna Zawiślak.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama