Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Krasnystaw. Więźniowie pomogą w regionalnym muzeum

Krasnostawskie Muzeum Regionalne podpisało umowę na zatrudnienie osadzonych z krasnostawskiego aresztu śledczego. Jak będzie wyglądała ta współpraca? Czym zajmą się osadzeni?
Krasnystaw. Więźniowie pomogą w regionalnym muzeum

Źródło: freepik

Zatrudnionych zostanie dwóch osadzonych z krasnostawskiego aresztu śledczego, którzy na terenie muzeum będą wykonywać prace porządkowe, a także niewielkie remonty. Jak informuje dyrekcja muzeum, ta współpraca ma potrwać do końca roku. Będzie się jednak odbywać na ściśle określonych warunkach.

- Musimy zapłacić ubezpieczenie za tych pracowników, zapewnić im szafki na ubiór. Codzienność takiej pracy wygląda w ten sposób, że nasz wyznaczony pracownik będzie z aresztu odbierał osadzonych, przychodził z nimi do muzeum i przez cały dzień sprawował nad nimi nadzór. Będzie kontrolował ich pracę. Po przepracowanym dniu więźniowie muszą być odprowadzani do aresztu - wyjaśnia dyrektor muzeum Marta Zorska.

Areszt Śledczy w Krasnymstawie systematycznie zwiększa liczbę osadzonych, zatrudnionych poza terenem. 

- Obecnie zatrudnionych jest 85 osadzonych, w tym 70 świadczy pracę odpłatną, co generuje możliwość spłaty posiadanych zobowiązań finansowych. Służba Więzienna czyni starania, by w pierwszej kolejności kierować do pracy skazanych posiadających zobowiązania alimentacyjne. Do zatrudnienia są kierowani skazani, których postawa w trakcie odbywania kary, w tym aktywność i podatność na kierowane wobec nich oddziaływania, pozytywnie rokuje do realizacji założeń świadczenia pracy w systemie zmniejszonego dozoru - wyjaśnia mł. chor. Adam Kłys z krasnostawskiego aresztu. 

Dodaje, ta forma zatrudnienia niewątpliwie pozytywnie wypływa na proces resocjalizacji osadzonych. 

Osoby pozbawione wolności świadczą pracę w podmiotach prywatnych, państwowych, a także jednostkach samorządu terytorialnego. 

Czytaj także:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: NikitaTreść komentarza: Dobre serce? Raczej chciala zarobićData dodania komentarza: 03.05.2024, 00:23Źródło komentarza: Chełm. Koszmarne wspomnienie po lokatorach...Autor komentarza: kierowca bombowcaTreść komentarza: Jak mam jechać przez Wojsławicką czy Kolejową to wybieram okrężną drogę. A na Szpitalnej to już grube przegięcie z tym zwalniaczami - tory wystarczą.Data dodania komentarza: 02.05.2024, 20:17Źródło komentarza: Chełm. Zderzenie na rondzie turbinowymAutor komentarza: AsdfTreść komentarza: Ale jakie są konkretnie te zarzuty?Data dodania komentarza: 02.05.2024, 19:11Źródło komentarza: Gm. Siedliszcze. Joanna Bartnik chce trzeciej tury. Złożyła protest wyborczyAutor komentarza: Pierre DolnientyTreść komentarza: Ostatnio zamontowane progi są regularnie mijane środkiem drogi przez różnych cwaniaków, którzy mają w doopie nadjeżdżające z naprzeciwka pojazdy.Data dodania komentarza: 02.05.2024, 19:09Źródło komentarza: Chełm. Zderzenie na rondzie turbinowymAutor komentarza: Majster-RuraTreść komentarza: Przecież odkąd przyjęliśmy władzę, to nie kto inny, tylko Donald Tusk (czy ktoś go lubi, czy nie), wywalczył gigantyczne pieniądze dla Polski, tj. ponad 600 miliardów złotych- większej obłudy i zarozumialstwa wymyslić się nie da ,dokładnie jak z działalnościa posła na rzecz Chełma, praktycznie zerowa ,a zadufanie w sobie pod niebiosaData dodania komentarza: 02.05.2024, 16:59Źródło komentarza: Krzysztof Grabczuk: Musimy mieć silną reprezentację w Unii Europejskiej!
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama