Konkurs skierowany jest do twórców ludowych z powiatu krasnostawskiego, zarówno tych niezrzeszonych jak i należących do klubów, oddziałów i stowarzyszeń. Warunkiem uczestnictwa w nim jest dostarczenie prac wykonanych tylko i wyłącznie technikami tradycyjnymi, wraz z kartą zgłoszenia na adres Krasnostawskiego Domu Kultury (ul. Okrzei 10, 22-300 Krasnystaw) do 15 marca.
- Głównym celem konkurs jest popularyzacja wiedzy na temat regionalnej tradycji, jaką jest własnoręczne robienie palm i pisanek oraz podkreślenie jej znaczenia w symbolice Świąt Wielkanocnych - informują organizatorzy.
Prace zostaną nagrodzone w dwóch kategoriach: „tradycyjna palma Wielkanocna” i „tradycyjna pisanka Wielkanocna”. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie konkursu dostępnym m.in. na stronie KDK – www.kultura.krasnystaw.pl.
Rozstrzygniecie i wręczenie nagród nastąpi 23 marca o godz. 10:00 na Rynku Miejskim w Krasnymstawie podczas „Kiermaszu Wielkanocnego”.
- Zachęcamy wystawców z terenu powiatu krasnostawskiego: osoby indywidualne, gospodarstwa agroturystyczne oraz koła gospodyń wiejskich do zapisów na kiermasz. Mile widziani wytwórcy wyrobów o charakterze wielkanocnym: palm, pisanek, stroików, baranków, koszyczków, serwetek... - informuje Sylwia Czapla, instruktorka z KDK.
Informacji na temat kiermaszu udziela pod nr tel: 82 576 22 18 lub 665 437 017.








![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze