Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Fajsławice. Na ten moment tylko Pędzisz startuje na wójta...

Wokół tematów wyborczych robi się „gorąco”. Choć kampanie dopiero „kiełkują”, mieszkańcy już dyskutują, kto i gdzie może zwyciężyć. W gminie Fajsławice obecnie pewny jest tylko jeden kandydat, dotychczasowy wójt – Janusz Pędzisz.
Fajsławice. Na ten moment tylko Pędzisz startuje na wójta...

Źródło: freepik

Wójt zarejestrował komitet i oficjalnie potwierdził, że chce przez kolejne lata rządzić gminą Fajsławice.

- Ostatnie 5 lat mojej pracy z Radą Gminy Fajsławice i moimi mieszkańcami przyniosły wiele widocznych zmian społecznych, inwestycyjnych, prorozwojowych. Wierzę, że ten dynamiczny rozwój gminy będzie dalej przebiegał zgodnie z oczekiwaniami moich mieszkańców - mówi nam obecny włodarz. 

Wójt informuje, że zamierza zrealizować zaplanowane wcześniej projekty, dotyczące ochrony środowiska (budowa sieci kanalizacyjnej), dokonać modernizacji wszystkich remiz OSP i świetlic wiejskich oraz podejmować się inwestycji drogowych wraz z ich oświetleniem. Jak podkreśla, jest gotowy na podjęcie nowych, rozwojowych przedsięwzięć.

- Dążąc do zrównoważonego rozwoju mojej gminy, będę wspierał wszelką aktywność stowarzyszeń, klubów sportowych, kół gospodyń wiejskich, OSP. Wierzę, że te priorytety zostaną zrealizowane, a gmina Fajsławice będzie przykładem gminy dobrej do życia - podsumowuje Janusz Pędzisz

Czy Pędzisz będzie jedynym kandydatem na wójta w Fajsławicach? To się okaże 14 marca. Jeśli tak będzie, wybory i tak zostaną przeprowadzone. Kandydata uważa się wówczas za wybranego, jeżeli w głosowaniu uzyska więcej niż połowę ważnie oddanych głosów. Jeśli nie, wyboru wójta dokonuje rada gminy bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady w głosowaniu tajnym. 

Czytaj także:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak dziś pamiętam piękny lipcowy dzień 80 roku. W sklepach ocet i denaturat. Czasami była musztarda. Przy bazarku na Lwowskiej stoi duży Fiat, otwarty bagażnik, z którego pani w brudnym niby białym fartuchu sprzedaje wędliny własnego wyrobu. Jedna starsza pani zwraca uwagę sprzedającej, że w takiej temperaturze niebezpieczne jest przechowywanie i sprzedawanie wędlin. Szybko otrzymała odpowiedź. "Jeszcze nasze krowy będą nosiły na rogach wasze pierścionki". Jakoś nigdy nie słyszałem o rogach z pierścionkami. Natomiast lamenty i ciągłe narzekania o biedzie rolników tak.Data dodania komentarza: 7.03.2026, 09:37Źródło komentarza: Czy da się podnieść ceny skupu zbóż na ziemi włodawskiej?Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama