Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 9 sierpnia 2022 06:17
Reklama

Chełm: Wyrok za połamaną czaszkę

Rok więzienia w zawieszeniu na pięć lat – taką karę usłyszał w sądzie 18-latek z Chełma, oskarżony o pobicie. Odpowiada za to, że w przypływie agresji okładał 19-letniego mieszkańca gminy Chełm kolbą od wiatrówki. Poszkodowany miał krwiaka, zagrażającego jego życiu i połamaną czaszkę.
Chełm: Wyrok za połamaną czaszkę

Nieprawomocny jeszcze wyrok zapadł w piątek w Sądzie Okręgowym w Lublinie. 18-latek został skazany za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Ma być pod pieczą kuratora i musi zapłacić 1200 zł grzywny. Sąd potraktował go łagodnie ze względu na młody wiek.

18-latek już na pierwszej rozprawie przyznał się do winy. Powiedział, że żałuje młodzieńczego wybryku i przeprosił poszkodowanego. Zgodnie z kodeksem karnym groziło mu do 10 lat więzienia. Liczył na wyrok w zawieszeniu.

Do zdarzenia doszło 14 marca ubiegłego roku. 19-latek umówił się z 16-latkiem w Kolonii Horodyszcze na spotkanie w sprawie ustaleń dotyczących kolizji, którą mieli dwa dni wcześniej. Młodszy chłopak nie poczuwał się do zrzutki na uszkodzony skuter 19-latka.

16-latek przed wyjazdem zadzwonił jeszcze po swego 18-letniego kolegę, by w razie czego wsparł go podczas bójki. Podobno zasugerował mu, by zabrał ze sobą jakieś narzędzie. Przyjechali na skuterach. Jak ustalili śledczy, w pewnym momencie 18-latek zeskoczył z maszyny i zaczął drewnianą kolbą od wiatrówki uderzać po głowie 19-latka. Poszkodowany upadł na ziemię. Wtedy dołożył mu jeszcze kilka ciosów. Potem obaj zostawili poszkodowanego na drodze i uciekli.

Młody mężczyzna podniósł się i poszedł do domu. Nie podejrzewał, że w głowie ma tykająca bombę. Gdy stracił przytomność, rodzice postanowili zabrać go do szpitala. Tam okazało się, że pobity ma krwiaka nadtwardówkowego, obrzęk mózgu, złamania kości skroniowej i czołowej. Konieczna był natychmiastowa trepanacja czaszki.

18-latek usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowie, zagrażającego życiu. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla młodego rozbójnika. Za poręczeniem majątkowym w wysokości 10 tys. zł wyszedł zza krat. Młodszym zajął się sąd dla nieletnich.

Pod koniec czerwca ub. r. prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w tej sprawie.


Podobne artykuły:

Molestował i groził gwałtem - uniknął więzienia [TUTAJ]


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: FANPISTreść komentarza: A w Chelmie chca po 8500 za m2 kosmosData dodania komentarza: 08.08.2022, 10:43Źródło komentarza: Chętni są, ale nie ma pieniędzy. Coraz trudniej sprzedać teraz i dom, i mieszkanie  [RAPORT]Autor komentarza: OnaTreść komentarza: Miki zobaczymy jak teraz będą łatane i czy w ogóle będą . Będą dobre zmiany zresztą już są !!!Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:40Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: ChełmiankaTreść komentarza: Dziwne rzeczy , że spółka miejska jest niezależnym podmiotem jeśli chodzi o kasę . Naprawdę są powody do przechwałek że chce się zamknąć firmę tylko pieniędzy na wypłaty nie było . Wstyd panie prezydencie żeby ludzie nie mieli co do garnka włożyć . Jednak może przy następnych wyborach ludzie zmienią zdanie na temat pana i pana rządów .Data dodania komentarza: 08.08.2022, 07:39Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: szkoda pieniędzy na takie remonty skoro już teraz pojawiły się dziury w tych łatanych miejscachData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:53Źródło komentarza: Chełm. Pracownicy MPRD otrzymają zaległe wynagrodzeniaAutor komentarza: mikiTreść komentarza: stali tam do 18 - co najmniej 5 godzin blokowali drogęData dodania komentarza: 07.08.2022, 21:50Źródło komentarza: Chełm. Skoda zderzyła się z mercedesem na skrzyżowaniu [ZDJĘCIA]
Reklama
Reklama