Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Wielka Gala w Urszulinie. (W)schody Powiatu Włodawskiego 2023 rozdane!

W piątek (2 lutego) podczas uroczystej gali w hotelu „Drob” Urszulinie rozstrzygnięto prestiżowy plebiscyt (W)schody Powiatu Włodawskiego. Podczas szóstej już edycji powiatowych „Oscarów” (po 2-letniej przerwie) nagrodzono laureatów w trzech kategoriach: Osoba, Firma oraz Instytucja Roku.
Wielka Gala w Urszulinie. (W)schody Powiatu Włodawskiego 2023 rozdane!

Laureatami zostali: w kategorii Osoba Roku – Tomasz Rysio, w kategorii Firma Roku – Agromarina z Kulczyna, w kategorii Instytucja Roku – Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie

Galeria zdjęć z gali

Wśród nominowanych było 12 podmiotów: po trzy w kategorii osoba i firma oraz 6 w kategorii instytucji. Laureatów wyłoniła kapituła złożona z redaktorów lokalnych gazet, samorządowców i przedsiębiorców.

- To już szósta gala, podczas której w szczególny sposób dziękujemy tym wszystkim, którzy rozsławiają piękną ziemię włodawską - mówił na wstępie pomysłodawca (W)schodów Powiatu Włodawskiego Andrzej Romańczuk, który już od kilku godzin nie był starostą włodawskim.

Romańczuk podkreślił, że zainteresowanie galą jest tak duże, że nie wszyscy chętni zmieścili się na sali.

- Co mnie jednak najbardziej cieszy to fakt, że udało nam się powoli stworzyć markę, która już wychodzi daleko poza nasz powiat i województwo. To, że ktoś został laureatem (W)schodów jest powodem do szczególnej dumy i atencji. A wbrew pozorom takich anonimowych ludzi, instytucji i firm, które wykonują ogrom dobrej roboty, jest u nas bardzo wielu. My tylko staramy się je wydobyć i oddać im należny nasz szacunek. Właśnie poprzez te symboliczne statuetki. I naprawdę należy im się nasze zainteresowanie oraz wdzięczność za to, co dla nas robią. Zdecydowanie za rzadko jednak ich wyróżniamy. Warto dodać, że tegoroczni laureaci są wyjątkowi pod każdym względem.

Sala hotelu "Drob"była tego wieczoru zapełniona  gośćmi nie tylko z powiatu, ale i województwa. Wśród tych specjalnych, poza nominowanymi, był m.in. wicemarszałek senatu Machał Kamiński i wicewojewoda lubelski Andrzej Maj oraz liczni samorządowcy i jeszcze liczniejsi lokalni przedsiębiorcy. Łącznie na galę przybyła rekordowa liczba prawie 200 samorządowców, ludzi biznesu i kultury. Bogatą oprawę gali podkreślał specjalnie na tę okazję przygotowany film o nominowanych oraz koncert kwartetu pań, które wykonały znane standardy w jazzowym brzmieniu. Zabawa do rana z muzyką przygotowaną specjalnie na tę okazję zwieńczyła galę, która niemal w całości była sfinansowana przez prywatnych sponsorów.

Zarówno nominowani, jak i sami laureaci oraz licznie zaproszeni goście byli pod wielkim wrażeniem rozmachu oraz perfekcyjnego przygotowania wydarzenia. Uczestnicy często powtarzali, że poziom organizacji oraz występujących artystów jest bardzo wysoki, a nawet do pozazdroszczenia przez organizatorów innych tego typu eventów.

Nominowani do (W)schodów

W kategorii Osoba: 

  • Alicja Nowosad, 
  • Alan Struski, 
  • Tomasz Rysio

W kategorii Instytucja: 

  • Stowarzyszenie Renovabis z Włodawy, 
  • Włodawskie Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu, 
  • Kresowiak Zespół Pieśni i Tańca z Woli Uhruskiej, 
  • Gminny Ośrodek Kultury w Hańsku, 
  • Bezpłatna Publiczna Szkoła Policealna „Edukacja” we Włodawie, 
  • Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie

W kategorii Firma: 

  • Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo Usługowego „GRAMAR”, 
  • Bio-Energia to spółka z o.o. z Różanki, 
  • Agromarina Sp. z. o.o. z Kulczyna
Laureaci (W)schodów:

Tomasz Rysio to legenda włodawskiego sportu, człowiek o wielkim sercu. Zaczynał w młodzieńczych latach jako lekkoatleta. Jego późniejsza fascynacja motocyklami przerodziła się z zacięte walki na torach. Startował w kraju i za granicą. Po zakończeniu kariery w Supermoto, Tomasz powrócił do szkolnej pasji – lekkoatletyki. Od kilku lat staje na najwyższych stopniach podium, godnie reprezentując powiat włodawski. W ubiegłym roku podczas Lekkoatletycznych Mistrzów Świata we Włoszech zdobył dwa medale – złoty i brązowy. Jest aktualnym podwójnym Mistrzem Polski Masters M35 w skoku wzwyż i w skoku w dal.

Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości we Włodawie obchodził w ubiegłym roku 100-lecie istnienia. Zrzeszone w Cechu zakłady zatrudniają ponad 500 pracowników. Włodawski Cech należy do najbardziej aktywnych i licznych związków tego typu. Cech prowadzi działalność charytatywną, wspiera organizacje pozarządowe i prowadzi działania zgodne z zasadami etyki w biznesie. Przedstawiciele Cechu współpracują ze swoimi przyjaciółmi z Ukrainy. Cech jest honorowany licznymi odznaczeniami i wyróżnieniami, w tym odznaką „Zasłużony dla Województwa Lubelskiego”. Promocja Włodawy i powiatu włodawskiego należy do jego najważniejszych zadań.

Agromarina Sp. z. o.o. jest gospodarstwem rolnym specjalizującym się w produkcji mleka. Działalność prowadzi na terenie gminy Hańsk i gminy Urszulin. Rozpoczynając działalność w 2001 roku spółka zakupiła stado podstawowe liczące 80 sztuk krów i zatrudniła 15 pracowników. W 2002 roku została wybudowana hala udojowa typu "rybia ość" z 32 stanowiskami udojowymi w miejscowości Kulczyn. Obecnie zatrudnionych jest 44 pracowników, którym spółka zapewnia nowoczesne i bezpieczne miejsca pracy oraz pozwala na rozwój zawodowy. Produkcja mleka kształtuje się na poziomie 24 000 litrów dziennie. W ciągu 16 lat prowadzonej działalności gospodarstwo otrzymało liczne nagrody i wyróżnienia. Agromarina funduje stypendia dla uzdolnionej młodzieży z gminy Hańsk.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: JoAnnaTreść komentarza: A co twój rebe Kaczyński i rebe Banaszak zrobili dla Chełma poza chęcia postawienia tu kolejnej spalarni śmieci tym razem NIEMIECKICH odpadów medycznych? Jakbyś nie zauważył to tam gdzie najwięcej takich jak ty tam też i największa bieda w tym kraju. W Gdańsku, Poznaniu czy Wrocławiu nie płaczą, że bieda ale tam głosują na PO.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 23:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: LoloTreść komentarza: Donos jak za komuny.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 12:42Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: AjkTreść komentarza: Mogą mieć Niemcy, mogą mieć Ukraińcy, a POlicyjna i KOlaborancyjna junta rebe Tuska będzie latała i jeździła z Berlina a za energię płaciła Niemcom i Ukraińcom. Hołota marszałków od strzelania do górników, łapówkarze, złodziejska kasta sprzedająca polski majątek, pociotki bolszewickiej elity Aborygenów próbuje wywłaszczyć polskie rolnictwo na rzecz EUrokołchozu, pozostałych wywłaszczyć dyrektywą budynkową. A rebe Tusk ma się dobrze i cała jego gmina .Data dodania komentarza: 17.05.2024, 10:58Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: FlorentynaTreść komentarza: Nie musisz rozumieć, ważne że masz płacić.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:48Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: mieszkańcyTreść komentarza: Co, bawimy się w donosik?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:46Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płoty
Reklama
Reklama
Reklama