Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Bank Spółdzielczy

Chełm. Kierowcy i przedsiębiorcy psioczą na zamkniętą Przechodnią

Rewitalizacja placu Łuczkowskiego zakończona, nowa kamienica przy Przechodniej gotowa, a zamknięta na czas remontów ulica nie została otwarta. – To niepoważne! Zagrodzono ją betonowymi donicami i uniemożliwiono przejazd przedsiębiorcom, którzy mają tu swoje siedziby – takie skargi docierają do nas od jakiegoś czasu.
Chełm. Kierowcy i przedsiębiorcy psioczą na zamkniętą Przechodnią

O interwencję w tej sprawie poprosił nas między innymi Zbigniew Stasz, który jest właścicielem kamienicy przy ul. Lubelskiej już od 25 lat. Gospodarz budynku jest zdezorientowany. Znajdują się w nim lokale wynajęte pod różne działalności gospodarcze, więc - jak sam przyznaje - to nieruchomość komercyjna i nie podoba mu się to, że mimo iż płaci bardzo duże podatki, w pobliżu jego budynku jest problem z przejazdem i w związku z tym jeszcze większy kłopot z parkowaniem.

Postanowił najpierw sam interweniować i skontaktował się z Urzędem Miasta Chełm. Nie uzyskał jednak konkretnej informacji.

- Pracownik urzędu próbował wytłumaczyć mi, że blokada ul. Przechodniej ma na celu obniżenie ruchu tranzytowego. Ciekawe jest jednak to, że przez centrum miasta nigdy taki ruch nie mógł się odbywać – dziwi się przedsiębiorca. Poprosił nawet o spotkanie z prezydentem miasta, jednak usłyszał, że okres oczekiwania na rozmowę z Jakubem Banaszkiem to średnio od półtora do dwóch miesięcy.

O zdanie na temat zamkniętej Przechodniej zapytaliśmy także innych przedsiębiorców, którzy prowadzą firmy w obrębie tej kłopotliwej drogi. Sprzedawcy uważają, że dla klientów robiących zakupy w lokalach przy Lubelskiej, zamknięty przejazd to spora uciążliwość.

- Klienci skarżą się, że nie ma jak zaparkować i bezkolizyjnie wyjechać z ulicy. My źle na tym wychodzimy, ponieważ kupujący uciekają do innych sklepów. To dla nas cios, bo sporo na tym tracimy - tak o tej sytuacji wypowiada się jedna z ekspedientek.

Brak możliwości przejazdu przez tę ulicę to nie tylko problem najemców okolicznych lokali, ale także wszystkich mieszkańców i gości naszego miasta. Na ulicy Lubelskiej jest bardzo duże natężenie ruchu, nie każdy kierowca zdaje sobie z tego sprawę, że wjeżdżając do miasta od strony bazyliki, trzeba tą samą drogą wrócić.

- Powoduje to naprawdę duże utrudnienia w ruchu, a zapewne może być też przyczyną kolizji – mówi nam jeden z kierowców. - Ulica Uściługska jest z kolei wąska i przejazd nią musi odbywać się powoli i bardzo ostrożnie - mówi nam mieszkaniec jednej z pobliskich kamienic. Dziwi się też, że postawiono przy niej znak umożliwiający parkowanie. – To powoduje, że dwa auta czasami nie mieszczą się na drodze i ktoś musi się wycofywać.

Na ten stan rzeczy w centrum miasta skarżą się też taksówkarze. – Zdarza się, że podjeżdżam po klientkę od ul. Lubelskiej, a ona – jak się okazuje - chciałby, bym podjechał od Uściługskiej. I mamy problem. Jeśli nie chce podejść, muszę po nią jechać dookoła…

Mieszkańcy zwracają uwagę na jeszcze jeden problem: - Gdy nie było tych doniczek, karetka mogła bez problemu zabrać chorą osobę i zawieść jak najszybciej do szpitala. Teraz, zanim ambulans zawróci i przejedzie wzdłuż postawionych tu samochodów, mija trochę czasu, oby nie doszło do tragedii… - słyszymy od jednej z mieszkanek.

Władze miasta zostały zatem wywołane do tablicy. Od jakiegoś czasu dociekamy, czy ta blokada jest na stałe i w jakim celu został tutaj wstrzymany ruch. Urzędnicy wstępnie informowali, że prawdopodobnie ulica Przechodnia pozostanie zamknięta na stałe, ale ostatnio – być może pod naciskiem zainteresowanych sprawą - postanowili zorganizować spotkanie, aby porozmawiać z mieszkańcami na temat tej kłopotliwej ulicy.

- Wychodząc naprzeciw zainteresowaniu mieszkańców i przedsiębiorców ograniczeniami w ruchu na ul. Przechodniej w Chełmie, Urząd Miasta organizuje spotkanie informacyjne. Odbędzie się w najbliższy wtorek (9 stycznia) o godz. 16.00 w sali nr 1 w Urzędzie Miasta Chełm przy ul. Lubelskiej 65. Zapraszamy każdego, kto chciałby zadać pytanie lub wyrazić swoje zdanie na ten temat - mówi Grzegorz Zarzycki z chełmskiego magistratu.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kierowca bombowca 07.01.2024 12:51
musi być kompromis zapewniony przejazd - bez możliwości parkowania

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: historiaTreść komentarza: zapisać się do platformy i żadnej matury nie trzebaData dodania komentarza: 11.05.2024, 23:10Źródło komentarza: Matura i co dalej? Dobra praca, wysoka płaca, zadowolenie siebieAutor komentarza: KatarzynaTreść komentarza: Dzień dobry Chciał sklepie Actcion i delzData dodania komentarza: 11.05.2024, 10:19Źródło komentarza: Złoty Róg w Krasnymstawie. Kiedy powstanie? W jakich sklepach zrobimy tam zakupy?Autor komentarza: Krzysztof MąkaTreść komentarza: Fajnie by bylo jakby kapielisko mialo rewitalizator alkalizujacy wode- wowczas woda była by krystalicznie czysta i wolna od patogenow. Jednak ryby mialyby pewnie problem z przezyciem albo by porosly czelabinskie sumy. Pomosty z drewna ksiezycowego niemal rowne z tafla wody roslinnosc przy pomostach na sztucznych tratwach. Plaze usypane piaskiem o strukturze podobnej do tego z morza polnocnego a moze cos jeszcze ambitniejszego jak ktos madrzejszy wymysli...Data dodania komentarza: 11.05.2024, 03:03Źródło komentarza: Gm. Krasnystaw. Kiedy wykąpiemy się w zalewie Tuligłowy?Autor komentarza: GolTreść komentarza: Podziękuj wyborcom tóska :pData dodania komentarza: 10.05.2024, 22:39Źródło komentarza: Region. Rolnicy wciąż mają nadzieję, dalej protestująAutor komentarza: JolkaTreść komentarza: Pale miłości w więźniu czekają :)Data dodania komentarza: 10.05.2024, 22:37Źródło komentarza: Pow. krasnostawski. Czterech agresywnych mężczyzn w areszcie. Bili, nękali, grozili…
Reklama
Reklama
Reklama