Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama baner reklamowy

Gmina Rejowiec. Ogień buchnął z komina! A można było tego uniknąć...

Niemiłą niespodziankę przeżyli w poniedziałkowy wieczór mieszkańcy jednego z domów w Rejowcu Osadzie. W ich kominie zapłonęła sadza, od której zajęła się ściana budynku.
Gmina Rejowiec. Ogień buchnął z komina! A można było tego uniknąć...
Zdjęcie poglądowe

Autor: Hans

Źródło: pixabay.com

Wczoraj (13 listopada) wieczorem w miejscowości Rejowiec Osada doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Zapaliła się tam sadza w kominie, od której zajęła się drewniana ściana budynku.

Na miejscu pracowały dwie Jednostki Ratunkowo-Gaśnicze z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie oraz druhowie z OSP w Rejowcu. Po ugaszeniu ognia, strażacy rozebrali nadpalone części oraz sprawdzili kamerą termowizyjną resztę budynku.

Na szczęście właściciele będą mogli pozostać w swoim domu, lecz konieczny będzie przegląd instalacji kominowej i elektrycznej.

Strażacy przypominają o konieczności regularnego sprawdzania instalacji kominowej, żeby uniknąć tego typu wydarzeń.

- Apelujemy o właściwe przygotowanie instalacji grzewczych, kominowych, wentylacyjnych i wyposażanie domów w czujki tlenku węgla bądź autonomiczne czujki pożarowe. Przeprowadzanie okresowych kontroli stanu technicznego przewodów kominowych należy do właściciela lub zarządcy obiektu. Obowiązujące przepisy, wskazują, że przeglądy kominiarskie należy przeprowadzać przynajmniej raz do roku. Jeśli jednak nieruchomość ogrzewana jest paliwem stałym, np. węglem lub drewnem, wówczas czyszczenie przewodów kominowych powinno odbywać się 4 razy do roku. Pamiętajmy, że czyszczenie przewodów kominowych to nie tylko kwestia przepisów, ale przede wszystkim bezpieczeństwa. Z tego powodu przeglądy kominiarskie w domu jednorodzinnym lub mieszkaniu należy  przeprowadzać niezwłocznie po wystąpieniu takich problemów jak np. parujące okna czy grzyb na ścianach, gdyż świadczyć to może o niedrożności ciągów wentylacyjnych - mówi zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie bryg. mgr inż. Wojciech Chudoba.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamarekrutacja
Reklamatelefon
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PowiatowaTreść komentarza: Pan zza wschodniej granicy nie przyswoił przepisów obowiązujących w Polsce.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 15:03Źródło komentarza: Horrendalny mandat dla kierowcy porsche. Zaszalał na krajowej 12Autor komentarza: jaTreść komentarza: Skoro praca jest bardzo obciążająca psychicznie, a do tego jeszcze 24h zmiany, to może trzeba by w tutaj wprowadzić gruntowną reformę. Czyli np. 6h zmiana, i zmniejszenie liczby godzin tygodniowo np. do 30, i wtedy może nie było by takiego obciążenia psychicznego (krótsza praca, dłuższe przerwy), pozostawiając oczywiście stawki godzinowe w okolicach 300zł.Data dodania komentarza: 6.03.2026, 14:23Źródło komentarza: 100 tys. miesięcznie? Nie, dziękuję. Lekarze nie chcą pracować na SOR-achAutor komentarza: JagnaTreść komentarza: Zmniejsz dawkowanie Ignac!Data dodania komentarza: 6.03.2026, 12:33Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: ignacTreść komentarza: superData dodania komentarza: 5.03.2026, 18:02Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiSAutor komentarza: miejscowaTreść komentarza: Ta, a Anna Dąbrowska-Banaszek będzie Ministrą Zdrowia i Wszelkiej Szczęśliwości!Data dodania komentarza: 5.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Prezydent Chełma na premiera? Polityczna giełda nazwisk przed decyzją prezesa PiS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama