Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy

Krasnystaw. Radni powiedzieli NIE spożywaniu alkoholu na rynku miejskim

Podczas 59. posiedzenia VIII kadencji Rady Miasta Krasnystaw radni zdecydowali, że nie wprowadzą odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych, jaki miałby obowiązywać na krasnostawskim rynku.
Krasnystaw. Radni powiedzieli NIE spożywaniu alkoholu na rynku miejskim
Miejscy radni zdecydowali, że nie wprowadzą odstępstwa od zakazu spożywania napojów alkoholowych, jaki miałby obowiązywać na krasnostawskim rynku

Źródło: Urząd Miasta Krasnystaw

Tak jak podejrzewał burmistrz Robert Kościuk, radni miejscy negatywnie rozpatrzyli petycję dotyczącą sprzedaży i spożywania niskoprocentowych alkoholi, jaka w drodze odstępstwa miałaby zostać wprowadzona na placu, który okala ul. plac 3 Maja. Autorzy petycji, jaka trafiła do urzędu miasta, argumentowali swoje zdanie tym, że podczas corocznych Chmielaków picie piwa na terenie krasnostawskiego rynku jest dozwolone. Ta argumentacja nie przekonała jednak ani radnych, ani burmistrza.

Przed sesją rady miasta sprawą zajęła się Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta Krasnystaw. Wedle wydanych przez jej członków opinii wyrażenie zgody na publiczne spożywanie alkoholi, nawet tych niskoprocentowych (głównie piwa) na rynku byłoby działaniem sprzecznym z prawidłowym kształtowaniem polityki społecznej w zakresie przeciwdziałania alkoholizmowi. Członkowie komisji stwierdzili, że potencjalnie mogłoby mieć to także wpływ na zakłócanie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Z opinią komisji zgodzili się wszyscy radni, którzy w głosowaniu prawie jednogłośnie odrzucili petycję. Prawie, bo od głosu wstrzymał się wiceprzewodniczący, a zarazem były wieloletni burmistrz Andrzej Jakubiec.

W uzasadnieniu do podjętej uchwały radni zauważają, że dotychczas obowiązujące uregulowania są zgodne z oczekiwaniami społecznymi, na co wskazuje fakt, iż do tej pory do magistratu nie wpłynął żaden inny (poza wspomnianą petycją) wniosek dotyczący zmiany dotychczasowych przepisów.

– Ponadto prowadzone przez Miasto Krasnystaw szeroko zakrojone działania mające na celu rozwiązywanie problemu uzależnień alkoholowych w społeczności lokalnej negują zmianę obowiązującego stanu rzeczy – czytamy w dalszej części uzasadniania uchwały.

ZAPRASZAMY DO GALERII Z 59. POSIEDZENIA VIII KADNCJI RADY MIASTA KRASNYSTA (PONIŻEJ)

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Jurek 04.11.2023 01:44
Głupoty władz ciąg dalszy. Krasnystaw miasto bez barów knajp i restauracji. W Świdniku na rynku kipi życie do około knajpy tu jak zwykle zero.

Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkańcyTreść komentarza: Proszę zainteresować się z sytuacją, jaka panuje w miejscowości Sielec - czyli z budowlanym bublem. Obecnie trwają prace nad przebudową drogi, która przez wiele lat była zaniedbana przez starostwo. I pomimo, że będzie położona nowa nawierzchnia, będzię wykonane porzerzenie, które niby będzie imitować chodnik lub ścieżkę rowerową (co przy ogromnym ruchu w tej miejscowości niewpłynie w 100% na porawę bezpieczeństwa), nie obejdzie się oczywiście bez bubli. Otóż w planach nie przewidziano wykonania rowów oraz przepustów. Część działek zabudowanych oraz pól jest o wiele wyżej niż droga, co jak już widzieliśmy w przeszłości powodowało zalanie i zamulenie błotem drogi, jak również niektórych gospodarstw. Jest niewyobrażalne, że w obecnych czasach projektując drogę za "grube miliony" nie uwzględnia się takich rzeczy. A na facebooku gminy p. wójt chwali się, jak to z jej inicjatywy zorganizowano spotkanie z przedstawicielami starostwa w celu porozumienia. Szkoda że na etapie projektowania (za co odpowiada gmina), nie zorganizowano zebrania, nie porozmawiano z mieszkańcami, aby weliminować takie niespodzianki. Teraz trwa przerzucanie odpowiedzialności za tę sytuację. Starostwo zasłania się brakiem miejsca w pasie drogowym, a wystarczyło uporządkować przed budową kwestię wielu ogrodzeń, które są postawione w pasie drogowym. W miejscowości Kasiłan jakoś nie było problemu z wstawianiem przepustów pod wjazdami. Kolejnym bublem jest niewykonanie poszerzenia drogi od skrzyżowania w Sielcu do kolejnego skrzyżowania w Kumowie. Jak mają się poruszać piesi?Data dodania komentarza: 17.05.2024, 08:23Źródło komentarza: Gm. Leśniowice. Pierwsze „drogowe koty” poszły za płotyAutor komentarza: TomekTreść komentarza: Tak, myśli. To jedyny rodzaj elektrowni, który najeźdźca będzie musiał oszczędzić. Elektrownie konwencjonalne są nagminnie ostrzeliwane i niszczone.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 07:03Źródło komentarza: Powiat chełmski. Ukraińcy budują, ale o zdanie pytają nasAutor komentarza: MixalisTreść komentarza: Nie rozumiem podatku za psa to tak jakby zrobić podatek od posiadania rybek lub innych zwierząt. To jest czyste łojenie obywatela. Żeby to było np. podatek od psa ale kupy psie zbierają służby porządkowe o 4 rano z trawników. Ja sprzątam po swoim psie, ja go karmię, ja go szkole państwo mi nie dokłada to co to za podatek? Dobrze, że nie wszystkie gminy okradają ludzi.Data dodania komentarza: 17.05.2024, 04:22Źródło komentarza: Podatek od psów już jest. Teraz ich właścicieli czeka kolejny obowiązek. Sprawdź jakiAutor komentarza: łaskawcyTreść komentarza: Łaski nie robią, to ich obowiązek!Data dodania komentarza: 16.05.2024, 23:17Źródło komentarza: Chełm. Miasto chce być otwarte na potrzebującychAutor komentarza: GniewnyTreść komentarza: A bo lepio te drogi i co raz zatrzymujo.Data dodania komentarza: 16.05.2024, 15:41Źródło komentarza: Gm. Siedliszcze. W Chojnie dwa auta osobowe zderzyły się z ciężarówką
Reklama
Reklama
Reklama