Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
News will be here
Reklama

Gm. Wierzbica. Podsumowali konkurs i urządzili leśny festiwal [ZDJĘCIA]

W Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Wierzbicy odbył się Festiwal Leśny, podczas którego podsumowano działania związane z przystąpieniem placówki do konkursu „Klasa z drewna”, organizowanego przez Lasy Państwowe. Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.
Gm. Wierzbica. Podsumowali konkurs i urządzili leśny festiwal [ZDJĘCIA]

Źródło: Gmina Wierzbica

Głównym celem inicjatywy było propagowanie drewna jako ekologicznego i trwałego surowca, a także zwrócenie uwagi na szczególne znaczenie lasów w naszym środowisku. Przygotowano projekt, który promuje leśnictwo, edukację przyrodniczą oraz wykorzystanie drewna w różnych aspektach życia pod nazwą „Las - obserwuję, badam, poznaję”. 

Środki, jakie przyznano szkole na ten cel, to ponad 81 tys. zł. Dzięki nim na terenie szkoły powstanie ścieżka przyrodniczo–dydaktyczna ,,Drewno i las”, wiata z dydaktycznymi ławostołami, drewniany ul z wyposażeniem oraz tablice dydaktyczne o tematyce leśnej, ,,Gucio” – domek dla owadów.

Wśród wielu zadań realizowanych w ramach projektu należy wymienić również cykl zajęć i warsztatów w terenie, wycieczki do Nadleśnictwa Chełm i Poleskiego Parku Narodowego, obchody "Dnia Drzewa" we współpracy z pracownikami Nadleśnictwa Włodawa i Światowego Dnia Zwierząt oraz Gminny Konkurs Recytatorski „Przyroda wierszem malowana”. 

Uczniowie wzięli udział w jesiennych warsztatach sensorycznych z wykorzystaniem darów jesieni oraz mjogoterapii – zajęciach logopedycznych z elementami jogi. Do działań włączyła się Gromada Zuchowa „Leśne Skrzaty” oraz Drużyna Harcerska „Kazgór”, a także rodzice, z których pomocą wykonano budki dla ptaków, makietę lasu oraz zielniki. O słodki poczęstunek na zakończenie festiwalu w konwencji „darów lasu” zatroszczyły się panie z KGW w Wierzbicy oraz rodzice. W realizację zadań wynikających z projektu zaangażowana była cała społeczność szkolna. Koordynatorem projektu jest Marzanna Kozłowska – nauczycielka biologii.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama