Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Chełm. Dzień Edukacji Narodowej w ChDK. Znamy listę wyróżnionych [ZDJĘCIA]

Chełmscy nauczyciele w dniu swojego święta otrzymali nagrody i wyróżnienia od władz miasta. Kilkoro dostało awans na stopień nauczyciela mianowanego.
Chełm. Dzień Edukacji Narodowej w ChDK. Znamy listę wyróżnionych [ZDJĘCIA]

Źródło: UM Chełm

16 października w Chełmskim Domu Kultury odbyły się uroczystości z okazji „Dnia Edukacji Narodowej”. Podczas obchodów święta oświaty, nauczyciele, którzy uzyskali w roku szkolnym 2022/2023 stopień awansu zawodowego na nauczyciela mianowanego, złożyli ślubowanie. W związku z uroczystościami, nagrody w imieniu prezydenta Chełma dyrektorom oraz nauczycielom wręczyła Dorota Cieślik, zastępca prezydenta.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Rady Miasta Chełm, samorządu, dyrektorzy chełmskich szkól i placówek oświatowych oraz wyróżnieni nauczyciele. Uroczystość uświetnił koncert autora, kompozytora, wokalisty i współzałożyciela Lubelskiej Federacji Bardów Marka Andrzejewskiego wraz z zespołem.

Podczas uroczystości przyznano następujące odznaczenia i nagrody:

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymała Bożena Goszczyńska oraz Krzysztof Olejniczak.
Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała Monika Ożga.
Złoty medal za Długoletnią Służbę otrzymali: 
Małgorzata Kwiecińska, Katarzyna Dobrakowska, Marzena Kwiatek, Mariusz Morelowski, Katarzyna Oborska, Małgorzata Stepaniuk,  Andrzej Stępniak, Mariola Szynal oraz Ireneusz Wojtaszak
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymali: 
Joanna Kita, Marta Mizgalska, Żaneta Nafalska,  Zofia Płócienniak oraz Krzysztof Ufniarz.
Brązowy Medal za Długoletnią Służbę otrzymały: 
Ewelina Kral oraz Aneta Kuba.
Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymały: 
Dorota Wowczuk, Wiesław Podgórski, Marek Stojecki, Dorota Ćwiek, Patrycja Jaworska, Wioletta Lewczuk, Emilia Lipko, Małgorzata Pieczykolan.
Nagrodę Lubelskiego Kuratora Oświaty otrzymała Lilia Kicińska.
Dyrektorzy, którzy otrzymali nagrodę Prezydenta Miasta Chełm:
  • Edyta Chudoba – Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych
  • Grzegorz Czyżyk – Zespół Szkół Technicznych
  • Halina Kiełb – Przedszkole Miejskie Nr 14
  • Marta Klajnert – Przedszkole Miejskie Nr 2
  •  Marta Mazurek – Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich
  • Zbigniew Niderla – II Liceum Ogólnokształcące
  • Halina Smyk – I Liceum Ogólnokształcące
  • Beata Tomaszczuk – Szkoła Podstawowa Nr 8
     
Nauczyciele, którzy otrzymali nagrodę Prezydenta Miasta Chełm:
  • Katarzyna Archimowicz – Szkoła Podstawowa Nr 7
  • Anna Błachnio – Szkoła Podstawowa Nr 5
  • Agnieszka Rejman - Szkoła Podstawowa Nr 2
  • Jan Daruk – Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 2
  • Marta Czyżyk – II Liceum Ogólnokształcące
  • Krystyna Łukasik – Przedszkole Miejskie Nr 11
  • Ewelina Żyłka – zgłoszona przez ZNP – Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno- Pedagogicznej Nr 2
  • Anna Lackowska -Przedszkole Miejski Nr 10
  • Krystyna Smyk – Przedszkole Miejskie Nr 12
  • Alicja Szwarc – Przedszkole Miejskie Nr 14
  • Eliza Dobosz-Martyniuk – Szkoła Podstawowa Nr 1z Oddziałami Integracyjnymi
  • Elżbieta Dras – Szkoła Podstawowa Nr 8
  • Piotr Długosz – Zespół Szkół Budowlanych i Geodezyjnych
  • Katarzyna Krzyżak-Knap – Zespół Szkół Technicznych
  • Marcin Szlendak – Zespół Szkół Technicznych
  • Renata Wacewicz – Przedszkole Miejskie Nr 2
  • Elżbieta Nowosad – Przedszkole Miejskie Nr 6
  • Agnieszka Jankowska – Szkoła Podstawowa Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi
  • Ewa Lipska – Szkoła Podstawowa Nr 6
  • Hanna Jarosz – I Liceum Ogólnokształcące
  • Dorota Jarolik – Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
  • Jacek Wędzina - Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi
  • Dorota Teresa Marzec -Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych  

 

Za osiągnięte wyniki sportowe w 2022 roku otrzymali wyróżnienie: 
Dariusz Jabłoński, Katarzyna Krawczyk, Anhelina Lysak, Szymon Szymonowicz, Daniela Tkachuk oraz  Igor Rondoś.
Awans na stopień nauczyciela mianowanego otrzymali: 
Karolina Woszczewska, Maria Kruk, Agnieszka Panas, Katarzyna Klaudel, Agnieszka Kowalska, Anna Mazur, Joanna Krystynek, Krzysztof Jedruszczak, Monika Niedźwiecka, Leszek Szumowski, Marzena Jasik, Agata Rogala, Agnieszka Skubisz, Ilona Bednarczuk-Bedłuszak, Iwana Chodorowska,  Justyna Prystupa, Małgorzata Błaziak, Elżbieta Greguła, Ks.Tomasz Milo,  Ewelina Misiura Tomasz Muszyński.
Poniżej galeria zdjęć

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamakabaret
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PfTreść komentarza: Bzdury! Prawda jest taka, że w Chełmie nie ma ani dobrych specjalistów ani dobrego ośrodka wspierającego ludzi w kryzysie ! Oddział psychiatryczny i odwykowy to totalna porażka, pacjenci są bez odpowiedniego wsparcia, faszerowani lekami bez pomocy psychologów. W ten sposób właśnie straciłam członka swojej rodziny, który nie otrzymał należytej pomocy bo takiej w Chełmie nie ma !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 17:42Źródło komentarza: Zdesperowana kobieta wbiła sobie nóż prosto w brzuchAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A na byłych czerwonych, a dziś wiernych wyznawców pis to nawet nie ma określenia w słowniku ludzi cywilizowanych.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:04Źródło komentarza: Lekcja odpowiedzialności w Rudzie-Hucie. Wójt postawił ultimatum, a młodzi chwycili za miotłyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak we wsi zmowa milczenia, to strażacy powinni olać pożar i czekać aż wszystko samo się wypali. Następni chętni na wypalanie traw na pewno się zastanowią.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 13:47Źródło komentarza: Plaga podpaleń i lokalna zmowa milczenia. Gmina Urszulin walczy z pożarami trawAutor komentarza: WaleryTreść komentarza: To chyba normaData dodania komentarza: 29.04.2026, 13:13Źródło komentarza: Ksiądz proboszcz podejrzany o pedofilięAutor komentarza: staryTreść komentarza: Ten SPN powinien powstać, ale szanse są małe. Ten wasz post powinien zostać rozbudowany i opublikowany jako mocny merytorycznie artykuł w super tygodniu i w tygodniku chełmskim. Po wsiach te gazety są czytane i dyskutowane dość dokładnie. Poza tym, musicie zrozumieć, i znaleźć odpowiednią narrację na obawy które nie są artykułowane "wprost" Chodzi o to, że obecnie cały ten zalesiony i ekstensywny rolniczo teren zarządzany głównie przez LP to swoisty ekosystem i biocenoza drobnych i większych nielegalnych i pół-legalnych interesików (także na bazie funduszy UE). Utworzenie SPL zniszczy ten misterny układ, a odbudowa tego już w ramach SPN zajmie lata, i wielu wypadnie z tej gry.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:11Źródło komentarza: Izba Rolnicza przeciwko tworzeniu parku narodowego w Sobiborze bez konsultacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama