Ksawery Michałek reprezentował na tym turnieju zarówno MKS Agros Chełm, jak i Zespół Szkół Społecznych w Chełmie. W dziewięciu partiach zdobył sześć punktów, co dało mu 13 miejsce w gronie 73 zawodników w jego grupie wiekowej. Do finału awansowało tylko sześcioro szachistów w każdej z kategorii, ale Ksaweremu do pierwszego zawodnika zabrakło zaledwie 1,5 pkt.
Zadowolenia ze świetnego rezultatu 8-letniego reprezentanta chełmskiego Agrosu nie ukrywa tata Ksawerego, Bartosz Michałek.
- Rywalizacja we Wrocławiu była naprawdę zacięta i na wysokim poziomie, liczymy na to, że w przyszłym roku uda się wywalczyć awans. Historia Ksawerego pokazuje, że bez względu na to, czy trenuje się w małym, czy w dużym ośrodku, to można rywalizować na ogólnopolskim poziomie. Dlatego zachęcam rodziców, żeby zaprowadzali swoje dzieci na zajęcia szachowe, ponieważ ta dyscyplina poprawia koncentrację i wyobraźnię, a ponadto uczy strategicznego myślenia, także biznesowego - dodaje Bartosz Michałek. - Bardzo bym chciał, żeby szachy zyskiwały w naszym regionie na popularności i przełożyło się to na organizację turniejów o wysokich rangach.
Czytaj również:






![Nie przegap [5-7 grudnia]: Mikołajki, wystawy, koncerty, konkursy](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xga-4x3-nie-przegap-5-7-grudnia-mikolajki-wystawy-koncerty-konkursy-1764940108.jpg)

![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [30-11-2025] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-23-11-2025-1764493411.jpg)








Napisz komentarz
Komentarze