Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 29 kwietnia 2024 04:23
Reklama
News will be here
Reklama Bank Spółdzielczy

Powiat krasnostawski. Domowi agresorzy ochłoną w areszcie

Dwóch mężczyzn jest podejrzanych o znęcanie się nad swoimi żonami. Sąd tymczasowo aresztował ich na 2 i 3 miesiące. Grozi im do 5 lat więzienia.
  • Źródło: Policja Krasnystaw
zatrzymanych agresorów prowadzą policjanci

Źródło: Policja Krasnystaw

Obaj narozrabiali w piątek, 1 września. Pierwszy z mężczyzn był 65-letni mieszkaniec gminy Rudnik. Jak ustalili policjanci, od marca bieżącego roku, będąc pod wpływem alkoholu, znęcał się nad swoją żoną, stosując wobec niej przemoc psychiczną i fizyczną. Z materiału wynika, że wyzywał, uderzał, popychał i groził jej pozbawieniem życia. 

- Mężczyzna trafił do policyjnej celi, a policjanci gromadzili przeciwko podejrzanemu materiał dowodowy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się. Sąd Rejonowy w Zamościu przychylił się do wniosku prokuratora i policjantów. Zastosował wobec 65-latka areszt na okres 3 miesięcy - informuje starsza sierżant Anna Chuszcza, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Drugi z podejrzanych mężczyzn to 54-latek z gminy Krasnystaw. Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu znęcania się psychicznego i fizycznego nad żoną. Miał robić to od lipca bieżącego roku - wyzywał, wypędzał z domu oraz kierował wobec kobiety groźby pozbawienia życia.

- Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Krasnymstawie zastosował wobec 54-latka środek zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Obu agresorom grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodaje rzeczniczka krasnostawskich policjantów.

Jeśli jesteś ofiarą znęcania się, jesteś jej świadkiem, bądź też posiadasz wiedzę na temat osób, które mogą być ofiarami znęcania się zareaguj.

Jeśli czujesz, że czyjeś bezpieczeństwo jest zagrożone – nie zastanawiaj się – natychmiast wezwij Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Możesz również zadzwonić na „Niebieską Linię” pod numer 800 120 002, gdzie możesz uzyskać informacje o tym, jak pomóc ofierze przemocy w rodzinie, jak reagować na przemoc oraz o miejscach i formach pomocy w twojej najbliższej okolicy.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama