6 czerwca kilka minut przed godziną 19 w miejscowości Wohyń policjanci radzyńskiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę volkswagena.
Ten jednak zignorował sygnały dawane przez policjantów i rzucił się do szaleńczej ucieczki. Pędził ulicami Wohynia, stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, a pościg zakończył się dopiero na terenie powiatu parczewskiego.
– Za kierownicą auta siedział 45-letni mężczyzna. W chwili zatrzymania był pod działaniem alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie – relacjonuje podkomisarz Piotr Mucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.
Okazało się też, że 45-latek ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, obowiązujący do lipca 2025 roku.
Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za swoje zachowanie 45-latek będzie odpowiadał przed sądem.
– Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości pomimo obowiązującego zakazu, ale także za ucieczkę przed funkcjonariuszami. Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania, może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Taką samą karą zagrożone jest przestępstwo kierowanie w stanie nietrzeźwości mając aktualny zakaz prowadzenia pojazdów – wyjaśnia rzecznik radzyńskiej policji.
Czytaj także:









![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [1-2-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-25-1-2026-1769901652.jpg)
![Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA] Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-popieluszki-w-chelmie-kleby-dymu-nad-miejskim-targowiskiem-1769943974.jpg)


![Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM] Krasnystaw. Wpadli prosto w ręce mundurowych. Zuchwała kradzież i nieudana próba oszustwa [FILM]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-krasnystaw-wpadli-prosto-w-rece-mundurowych-zuchwala-kradziez-i-nieudana-proba-oszustwa-film-1769693639.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze