Podsekretarz stanu w pierwszej kolejności odwiedził Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie. Rozmowa z przedstawicielami chełmskiej placówki zobrazowała ministrowi realia funkcjonowania szpitala oraz jego aktualną sytuację.
Mariusz Kowalczuk, dyrektor ds. administracyjnych chełmskiego szpitala przedstawił również planowane działania oraz opowiedział o powstającym właśnie najnowocześniejszym na Lubelszczyźnie oddziale położniczym.
Dyrektor Miejskiego SP ZOZ-u w Chełmie Mariusz Żabiński mówił o zakresie świadczonych obecnie przez tę placówkę usługach i planowanym rozszerzeniu działalności.
Wiceminister Piotr Bromber odwiedził też Państwową Akademię Nauk Stosowanych w Chełmie. Rektor Uczelni dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, prof. PANS w Chełmie oprowadził gości po nowoczesnym Monoprofilowym Centrum Symulacji Medycznej PANS oraz opowiedział o perspektywach rozwoju akademii w obszarze nauk medycznych.
Ostatnim punktem wizyty podsekretarza stanu na Lubelszczyźnie było spotkanie we Włodawskim Towarzystwie Przyjaciół Chorych „Hospicjum”.
Czytaj także:
![Chełm i Włodawa pod lupą wiceministra zdrowia [ZDJĘCIA] Chełm i Włodawa pod lupą wiceministra zdrowia [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/xl-chelm-i-wlodawa-pod-lupa-wiceministra-zdjecia-1685444074-full.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze