Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Chełm. Awanse i odznaczenia dla naszych pograniczników [ZDJĘCIA+WIDEO]

19 maja odbyły się obchody 32. rocznicy powstania Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.
  • Źródło: NOSG Chełm
Chełm. Awanse i odznaczenia dla naszych pograniczników [ZDJĘCIA+WIDEO]
Podczas uroczystego apel nastąpiło wręczenie odznaczeń, wyróżnień i aktów mianowań na wyższe stopnie służbowe.

Źródło: NOSG Chełm

Uroczystości rozpoczęło złożenie kwiatów przed Pomnikiem Bohaterów Polskich Służb Granicznych, znajdującym się na terenie komendy NOSG oraz msza święta w kościele Świętego Kazimierza w Chełmie. Kolejnym punktem tegorocznych obchodów był uroczysty apel, podczas którego nastąpiło wręczenie odznaczeń, wyróżnień i aktów mianowań na wyższe stopnie służbowe.

W Nadbużańskim Oddziale SG na wyższy stopień służbowy awansowało łącznie 26 funkcjonariuszy w korpusie oficerów, 84 w korpusie chorążych i 225 w korpusie podoficerów. Odznaki Straży Granicznej otrzymało 27 osób, a kolejnych 13 odebrało Medale za Zasługi dla Straży Granicznej. Złotym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej został wyróżniony płk SG Łukasz Ćwik - zastępca Komendanta NOSG.

Odznaką Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, w dowód uznania za wsparcie NOSG oraz długoletnią współpracę, zostali wyróżnieni również nasi dzisiejsi goście: Robert Derewenda – dyrektor lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Henryk Karwan – starosta tomaszowski, Marek Łuszczyński – burmistrz Lubyczy Królewskiej oraz ks. Mieczysław Puzewicz – współzałożyciel Stowarzyszenia Centrum Wolontariat w Lublinie, a także 14 funkcjonariuszy i 5 pracowników cywilnych NOSG.

Dalsza część artykułu i galeria zdjęć pod wideo.

Podczas uroczystości przedstawiciele służb granicznych Ukrainy, podziękowali Straży Granicznej za wsparcie w tym trudnym dla nich czasie trwającego konfliktu zbrojnego. 

Uroczystości objęły również: defiladę pododdziałów, plenerowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, pokaz sprzętu, prezentację krytej strzelnicy, pokaz wykorzystania robota pirotechnicznego oraz kombinezonu przeciwwybuchowego. Obchody rocznicy zakończył piknik rodzinny z licznymi atrakcjami dla dzieci.

W dniu Święta Straży Granicznej na terenie Komendy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie odbyła się akcja oddawania krwi pod hasłem „Twoja pomoc – nie zna granic”.

- Podczas akcji udało się zebrać siedem jednostek krwi. Nasze święto było również okazją do okazania otwartości naszych serc na najmłodszych. W NOSG przeprowadzono bowiem charytatywną zbiórkę, z której dochód zostanie przeznaczony na upominki dla podopiecznych Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie, którzy byli również naszymi gośćmi podczas pikniku rodzinnego – mówi kapitan SG Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy NOSG w Chełmie.

Czytaj także:

Powiązane galerie zdjęć:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DamianTreść komentarza: Dobry satyryczny komentarz :)Data dodania komentarza: 29.01.2026, 14:36Źródło komentarza: Gm. Żmudź. Baza ochotników przejdzie lifting. Gmina chce wyremontować plac przy jednostceAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Oby tylko od niej nie spłonęła.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 12:26Źródło komentarza: Koniec z „Dobrym posiłkiem w szpitalach”. Powrót do przeszłościAutor komentarza: JanTreść komentarza: Ta Pani co opisała sytuację mieszka na osiedlu Baraki. Zostało ono wyremontowane na koszt miasta zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz Wybudowane 2 parkingi, boisko itp. Za remont nie zapłaciła ani grosza i ma pretensje że os. Morawinek jest odśnieżane. Jakoś nie zauważa że tam nie ma nic. Ani parkingu, boiska, stare dziurawe płyty chodnikowe, bez monitoringu. Łatwo być roszczeniową osobą jak się wszystko dostało za darmo.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 10:08Źródło komentarza: Rejowiec Fabryczny. Tak miasto walczy z ciężką zimą. Nie wszyscy są zadowoleni z pracy samorządowych służb.Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A Ty zapewne jesteś w trakcie leczenia. Jak widać z komentarza leczenie nie skutkuje. Życzę zdrowia.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:33Źródło komentarza: - Wszystko zależy teraz od Państwa – prezydent Chełma Jakub Banaszek rzuca wyzwanie ogólnopolskim mediomAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: I tu się z Tobą całkowicie zgadzam.Tak na prawdę to w ogóle nie wiadomo do czego się nadaje.Data dodania komentarza: 29.01.2026, 09:18Źródło komentarza: Kadrowe zmiany w MOSiR pod lupą komisji. Radny wymusił debatę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama