Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nowe auto do dyspozycji strażaków z Krupego

Park maszynowy jednostki KSRG OSP Krupe wzbogacił się o nowy, lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy marki Iveco. Zastąpi on wysłużonego forda, który pozostanie w jednostce „w odwodzie”, jako trzecie auto.
Nowe auto do dyspozycji strażaków z Krupego
OSP Krupe odbiera nowy, lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy i odbiera gratulacje z rąk st. bryg. Tomasza Podkańskiego, zastępcy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie

Źródło: KSRG OSP Krupe

Początkowo pojazd miał kosztować 400 tys. zł. Po połowie złożyć się mieli na niego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz samorząd gminy Krasnystaw. W międzyczasie cena auta wzrosła do 420 tys. Pozostałą sumę zebrali sami członkowie OSP w ramach zbiórek podczas wydarzeń, które organizowali. Część środków pochodzi z tzw. funduszu „śmigusa dyngusa”, czyli z datków, które otrzymali podczas pozimowego przeglądu gospodarstw.

– Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować całą operację. Na oficjalnym wręczeniu pojazdu obecni byli wykonawcy specjalistycznej zabudowy pojazdu, którzy przyjechali do nas aż z siedziby swojej firmy w Jeleniej Górze. I to właśnie od nich wiemy, że dzisiaj ten pojazd, z analogicznym wyposażeniem kosztuje już 100 tys. zł więcej – przekazał nam Piotr Panas, naczelnik OSP w Krupem.

Nowy wóz, na podwoziu marki Iveco i z zabudową firmy Ładziński to lekki pojazd ratowniczo-gaśniczy, wyposażony w zbiornik wody o pojemności do1000 litrów. Strażacy z Krupego wyposażyli go w motopompę, którą mieli już na stanie, co pozwoliło obniżyć koszty kompletowania zabudowy. Druhowie wciąż mają jednak plan na rozwój wyposażenia pojazdu.

– Wciąż brakuje nam sprzętu hydraulicznego, bez którego ciężko wyobrazić sobie akcję przy wypadkach komunikacyjnych. Chcemy go nabyć, ale to koszt rzędu dodatkowych 100 tys. zł. Jesteśmy raczej jednostką o charakterze przeciwpowodziowym ale ten pojazd idealnie sprawdza się właśnie w ratownictwie drogowym. Jako jednostka przeciwpowodziowa pozyskujemy już rękawy wodne. Do ich przewożenia potrzebować będziemy przyczepki. Na samym aucie bowiem nie ma miejsca na taki sprzęt – przekazał naczelnik z Krupego.

Wydarzenie rozpoczęto mszą św. polową przy remizie strażackiej OSP Krupe. Celebrował ją proboszcz parafii p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Krupem, ks. Piotr Hawryluk. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz centralnych i samorządowych różnego szczebla. Uroczystego przekazania aktu nadania oraz kluczy do samochodu strażackiego dokonali: Ryszard Madziar – doradca wicepremiera Jacka Sasina, prezes WFOŚiGW w Lublinie Agnieszka Kruk, zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Tomasz Podkański oraz wójt gminy Krasnystaw Edyta Gajowiak-Powroźnik.

– Otrzymany samochód ratowniczo-gaśniczy z całą pewnością przyczyni się do usprawnienia pracy druhów, a co za tym idzie do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie gminy oraz całego powiatu krasnostawskiego. Druhom i strażakom życzymy długiego i bezpiecznego użytkowania samochodu – powiedział starszy brygadier Dariusz Pylak, szef PSP w Krasnymstawie, który również uczestniczył w uroczystościach.

Czytaj także:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama baner reklamowy
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: andy Treść komentarza: może zapytacie o zdanie jakiegoś Polaka Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:30 Źródło komentarza: Zełenski bez Orderu Orła Białego. Ostra reakcja Kijowa. Sieć tętni od emocji Autor komentarza: m Treść komentarza: Skoro uświetniają uroczystości to organizatorzy tych uroczystości powinni stanąć na wysokości zadania i suto sypnąć groszem. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 08:18 Źródło komentarza: Chełmski chór Rapsodia zaproszony na prestiżowy festiwal do Hiszpanii. Potrzebne wsparcie Autor komentarza: Anonim Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga na zdjeciach powyzej) ma mozliwosc jechania ponad 60 mph, wiec prosze o nie szerzenie dezinformacji Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:43 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Mieszkaniec ale madrzejszy Treść komentarza: Boyeda (hulajnoga zalaczona na zdjeciu powyzje) jezdza ponad 60mph Data dodania komentarza: 24.06.2026, 18:36 Źródło komentarza: Chełm. Nastolatek na hulajnodze uderzył w samochód osobowy Autor komentarza: Ewa Treść komentarza: Czy gmina Żmudź przystąpi tak jak gmina Leśniowice do SIM (Spłeczna Inicjatywa Miezzkaniowa)? Przecież w Żmudzi są bloki. Wszyscy wiedzą ze w Żmudzi brakuje mieszkań dlatego młodzi ludzie wyjeżdają a na 100 % byli by chetni na mieszkania. Warto pomyśleć o tym. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:33 Źródło komentarza: Inwestycyjny rekord i demograficzne wyzwania. Tak radni w Żmudzi podsumowali miniony rok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama