Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Włodawa. Ruszył sezon "na fontanny". Mieszkańcy już z nich korzystają

Po zimowej przerwie zaczęły działać fontanny, tzw. Dry Plaza oraz Trzech Kultur. Przypominamy, że pojawiły się przed ubiegłorocznymi wakacjami, w ramach projektu rewitalizacji miasta. Obie znajdują się na włodawskim rynku przy Czworoboku.
Włodawa. Ruszył sezon "na fontanny". Mieszkańcy już z nich korzystają

Źródło: Burmistrz Włodawy/FB

- Fontanny będą działały przez cały rok, z wyjątkiem zimowych miesięcy. Mieszkańcy już z nich korzystają. Spodobały się nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, którzy odpoczywają w ich pobliżu. Bardzo się cieszę - mówił, inaugurując "fontannowy sezon" burmistrz Włodawy Wiesław Muszyński.

Fontanna Dry Plaza znajduje się w południowej części placu (niedaleko zdemontowanego pomnika walk i męczeństwa wojsk polskich i sowieckich). Ma 38 podświetlonych na różne kolory dysz.

Druga fontanna – Trzech Kultur – jest po zachodniej stronie rynku. Nazwa ma podkreślać wielokulturowość miasta. Wokół fontanny stanęły ławki, pojawiły się też nasadzenia. W przyszłości drzewa i krzewy mają tworzyć "zadaszenie" nad alejkami dochodzącymi do fontanny.

Obie fontanny powstały w ramach metamorfozy, którą przeszedł włodawski rynek. Przypominamy, że rewitalizacja placu kosztowała miasto 8 mln złotych. Inwestycja była współfinansowana z funduszy unijnych.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamakabaret
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: PfTreść komentarza: Bzdury! Prawda jest taka, że w Chełmie nie ma ani dobrych specjalistów ani dobrego ośrodka wspierającego ludzi w kryzysie ! Oddział psychiatryczny i odwykowy to totalna porażka, pacjenci są bez odpowiedniego wsparcia, faszerowani lekami bez pomocy psychologów. W ten sposób właśnie straciłam członka swojej rodziny, który nie otrzymał należytej pomocy bo takiej w Chełmie nie ma !Data dodania komentarza: 29.04.2026, 17:42Źródło komentarza: Zdesperowana kobieta wbiła sobie nóż prosto w brzuchAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: A na byłych czerwonych, a dziś wiernych wyznawców pis to nawet nie ma określenia w słowniku ludzi cywilizowanych.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 15:04Źródło komentarza: Lekcja odpowiedzialności w Rudzie-Hucie. Wójt postawił ultimatum, a młodzi chwycili za miotłyAutor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Jak we wsi zmowa milczenia, to strażacy powinni olać pożar i czekać aż wszystko samo się wypali. Następni chętni na wypalanie traw na pewno się zastanowią.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 13:47Źródło komentarza: Plaga podpaleń i lokalna zmowa milczenia. Gmina Urszulin walczy z pożarami trawAutor komentarza: WaleryTreść komentarza: To chyba normaData dodania komentarza: 29.04.2026, 13:13Źródło komentarza: Ksiądz proboszcz podejrzany o pedofilięAutor komentarza: staryTreść komentarza: Ten SPN powinien powstać, ale szanse są małe. Ten wasz post powinien zostać rozbudowany i opublikowany jako mocny merytorycznie artykuł w super tygodniu i w tygodniku chełmskim. Po wsiach te gazety są czytane i dyskutowane dość dokładnie. Poza tym, musicie zrozumieć, i znaleźć odpowiednią narrację na obawy które nie są artykułowane "wprost" Chodzi o to, że obecnie cały ten zalesiony i ekstensywny rolniczo teren zarządzany głównie przez LP to swoisty ekosystem i biocenoza drobnych i większych nielegalnych i pół-legalnych interesików (także na bazie funduszy UE). Utworzenie SPL zniszczy ten misterny układ, a odbudowa tego już w ramach SPN zajmie lata, i wielu wypadnie z tej gry.Data dodania komentarza: 29.04.2026, 09:11Źródło komentarza: Izba Rolnicza przeciwko tworzeniu parku narodowego w Sobiborze bez konsultacji
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama