– Wobec Szymona J. i Gabrieli P. zastosowany był środek tymczasowy w postaci umieszczenia nieletnich w ośrodku wychowawczym. Zażalenie na ten środek złożyli obrońcy nieletnich i sąd okręgowy 20 kwietnia zmienił decyzję sądu rejonowego, uchylił ten środek i zastosował wobec dwóch osób tymczasowy nadzór kuratora – potwierdza rzecznik Sądu Okręgowego w Zamościu, sędzia Paweł Tobała.
– Sąd wziął pod uwagę dobro nieletnich oraz fakt, że prokurator na moment podejmowania decyzji przez sąd okręgowy nie zgromadził wystarczających dowodów, które uzasadniałyby orzeczenie środka poprawczego, co oczywiście w przyszłości w toku prowadzonego śledztwa może się zmienić – precyzuje sędzia Tobała.
– Decyzja jest niepodważalna. Prokurator oponował w tym zakresie i wnosił o nieuwzględnienie zażaleń – mówi prokurator Anna Rębacz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.
W razie gdyby nieletni utrudniali postępowanie, sąd może zmienić decyzję.
Trzeci podejrzany w sprawie - Daniel G. - w dalszym ciągu przebywa w areszcie.
Do śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka doszło 28 lutego przed godz. 16 na osiedlu Planty w Zamościu.
Czytaj też:









![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [1-2-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-25-1-2026-1769901652.jpg)
![Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA] Pożar przy ulicy Popiełuszki w Chełmie. Kłęby dymu nad miejskim targowiskiem [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-popieluszki-w-chelmie-kleby-dymu-nad-miejskim-targowiskiem-1769943974.jpg)





