Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama

Powstanie wyjątkowe archiwum. Poprzedzą je warsztaty z profesjonalistami

Już w najbliższy czwartek, 20 kwietnia, o godz. 16 rozpocząć mają się zajęcia dziennikarskie, przygotowujące uczestników do realizacji założeń koncepcji powstania dźwiękowego archiwum lokalnej pamięci.
Powstanie wyjątkowe archiwum. Poprzedzą je warsztaty z profesjonalistami

Zgodnie z założeniami projektu, na realizację którego Centrum Kultury w Siennicy Różanej pozyskało dotację z programu grantowego jednej ze spółek skarbu państwa jednym z elementów całego działania ma być przeprowadzenie zajęć dydaktycznych przez doświadczonych dziennikarzy. Szkolenia odbędą się pod okiem Elizy Kudelskiej-Nowosad z Radia Bon Ton, Katarzyny Michalak z Radia Lublin i znanego z radiowej „Dwójki” Bartosza Panka.

Uczestnicy warsztatów najpierw pod okiem profesjonalistów będą opanowywać tajniki rejestracji i obróbki dźwięku, dokumentowania historii mówionej i tworzenia reportaży radiowych.

– Członków grupy projektowej czeka nie tylko opanowanie tych umiejętności, ale przede wszystkim wykorzystanie tej wiedzy w terenie. Ich zadaniem będzie wyszukiwanie, nagrywanie i archiwizowanie naszych lokalnych historii, czy elementów charakterystycznych dla tożsamości Siennicy Różanej. Naszym celem jest, aby uczestnicy stanowili wiekowy przekrój społeczeństwa, począwszy od uczniów co najmniej VI klasy szkoły podstawowej, przez młodzież z lokalnych szkół średnich po dorosłych mieszkańców gminy. Bardzo zależy nam, aby w tym gronie znaleźli się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku – podkreśla dyrektor siennickiego Centrum Kultury Agnieszka Poźniak.

Ze względu na limit miejsc osoby zainteresowane propozycją uczestnictwa powinny jak najszybciej zgłosić się do CK w Siennicy Różanej. Prócz osobistego zgłoszenia można to zrobić także przez telefon (pod numerem 82 575 99 53) lub przez pocztę elektroniczną (mail: [email protected]).

Finalnym efektem całego projektu ma być dźwiękowe Archiwum Lokalnej Historii Mówionej, do którego dostęp będzie możliwy także przez internet.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama