Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama baner reklamowy
Reklama Stachniuk Optyk

Chełm: Remont zielonej budki pochłonie więcej kasy

Miasto nie mogło wcześniej rozstrzygnąć przetargu na zadanie dotyczące remontu wyjścia z podziemi kredowych przy ul. Przechodniej. Okazało się, że oferty przewyższały zaplanowane środki. W czwartek (13 kwietnia) radni podjęli decyzję o zwiększeniu kwoty na rewitalizację pl. Łuczkowskiego.
Chełm: Remont zielonej budki pochłonie więcej kasy

Na początku kwietnia informowaliśmy, że zakończyło się postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy zadania dotyczącego przebudowy tzw. zielonej budki przy ul. Przechodniej. 

- W wyniku ogłoszonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oferty złożyły trzy firmy, z czego jedna nie spełnia wymogów formalnych. Musieliśmy ją wyeliminować z góry, bo brakowało kosztorysów ofertowych. Przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty ze względu na konieczność zapewnienia pełnego finansowania - informował wtedy Grzegorz Zarzycki z gabinetu prezydenta Chełma.

Udało się jednak zwiększyć pulę środków na to zadanie. Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Chełm radni podjęli uchwałę w sprawie zmian w wieloletniej prognozie finansowej miasta. Wcześniej, podczas komisji budżetu i rozwoju gospodarczego temat był szerzej omówiony.

- Zwiększenie środków na rewitalizację Placu Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami o kwotę 500 tys. zł ma związek z wyborem najkorzystniejszej oferty w ogłoszonym postępowaniu dotyczącym budowy budynku społecznego przy ul. Przechodniej. To jest odrębne postępowanie, ponieważ całe zadanie było podzielone na kilka etapów - mówiła przed sesją w takcie komisji budżetu i rozwoju gospodarczego skarbnik miasta Marzena Guzowska.

Przypomnijmy, co ma zostać wykonane w ramach przebudowy "zielonej budki". Wizualnie budynek ma być dwukondygnacyjny (dwa poziomy okien na elewacji). W pomieszczeniu parteru ma powstać antresola. Obiekt użytkowany będzie jako budynek kulturalno-oświatowy, usługowy i będzie obudową wejścia do podziemi kredowych. Poza tym będzie stanowił wentylację i drogę ewakuacji z podziemi. W budynku będzie odrębnie dostępne wejście z ul. Przechodniej do klatki schodowej do podziemi. Może być ono wykorzystywane zarówno w celach turystycznych, jak i na potrzeby prac w podziemiach.

W budynku planowane jest też organizowanie wystaw i wydarzeń związanych z chełmskimi podziemiami oraz powstać ma "Senior Cafe" - miejsce aktywizacji i integracji seniorów z Chełma.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
Reklama