Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Stachniuk Optyk
Reklama

Chełm: Magistrat podpisał umowę z nowym wykonawcą prac w Parku Miejskim!

Pierwszy wykonawca rewitalizacji Parku Miejskiego nie wywiązał się ze swojego zadania. Po rozwiązaniu z nim umowy prace zlecane były firmom z "wolnej ręki". Dziś magistrat podpisał umowę z nowym wykonawcą prac w parku - firmą Daw-Bruk.
Chełm: Magistrat podpisał umowę z nowym wykonawcą prac w Parku Miejskim!

Autor: fot. nadesłane od Czytelnika

7 kwietnia (piątek) chełmski magistrat podpisał umowę z nowym wykonawcą prac rewitalizacyjnych w Parku Miejskim. Zadaniem ma zająć się firma Daw-Bruk, która jeszcze nie tak dawno zabezpieczała alejki oraz pawilon rodzica, które zostały niedokończone i pozostawione w stanie surowym przez poprzedniego wykonawcę.

- To świetna wiadomość, ponieważ prace były wstrzymane po tym, gdy umowa z poprzednim wykonawcą została rozwiązana z tego względu, iż nie realizował on przedstawionego przez siebie harmonogramu. Nowy wykonawca odbierze plac budowy w najbliższy wtorek, czyli zaraz po świętach. Jednym z pierwszych działań, które podejmie wykonawca, będzie zamówienie nasadzeń do parku - mówi Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma.

Przypomnijmy, co zaplanowano w ramach rewitalizacji Parku Miejskiego. Mają powstać nowe ścieżki i drogi pieszo-rowerowe, zamontowane zostanie nowe ogrodzenia oraz wybudowane schody z podjazdami dla osób niepełnosprawnych. W planach jest nowoczesny pawilon, w którym znajdą się m.in. toalety, miejsca do przewijania niemowląt. Pawilon parkowy ma posiadać także powierzchnię przeznaczoną pod wynajem oraz taras wypoczynkowy. 

Szacunkowy koszt zadania to ok. 7 mln zł.

Czytaj także:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: profesor mniodekTreść komentarza: więcej "kasi" w mętnej wodzie i zostanie tylko osoba grenlandzkaData dodania komentarza: 20.01.2026, 17:55Źródło komentarza: Czy słowo "stryj" to dziś relikt? Udowadniamy, że w Lubelskiem wciąż go używamyAutor komentarza: MLTreść komentarza: A w kontrolę obiektywną nie wierzę, papier wszystko przyjmie. Skoro tyle osób na własne oczy widziało nieciekawą sytuację, nawet zamarzniętą wodę w miskach czy psy luzem biegające w mrozie, to oznacza, że coś złego się dzieje. A tekst, że psy są do uśpienia przez Pana administratora tonjuż szczyt wszystkiego. Zero empatii... czy taka osoba powinna prowadzić schronisko? Pomijam już to, że prawie w całej Polsce jest problem.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 16:23Źródło komentarza: W chełmskim schronisku stare schorowane psy mają czekać na śmierć na mrozie? [FILM]Autor komentarza: MLTreść komentarza: Może trzeba zaprosić Dodę, bo widzę tylko znane osoby mogą coś zdziałać, może wtedy rzeczywiście nastąpi rozliczenie wszystkich, w tym Miasta.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 16:18Źródło komentarza: W chełmskim schronisku stare schorowane psy mają czekać na śmierć na mrozie? [FILM]Autor komentarza: miejscowyTreść komentarza: Tacy mądrzy jak ja istnieją w społeczeństwie. I tacy inni jak ty też istnieją. Szkoda tylko, że tych innych jest tak wielu.Data dodania komentarza: 20.01.2026, 15:41Źródło komentarza: Czy bociany w Krasnymstawie mają mniej pracy? Demografia 2025Autor komentarza: superTreść komentarza: Uhonorować tfurcę najsłynniejszej dziury w Polsce!Data dodania komentarza: 20.01.2026, 15:32Źródło komentarza: Rusza nabór kandydatów do tytułu Chełmianina Roku 2025
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama