Nabierają tempa na wiosnę. Nasi biegacze w świetnej dyspozycji

Zmienne warunki pogodowe na przełomie marca i kwietnia nie stanęły na przeszkodzie naszym biegaczom. Startowali zarówno w biegach w kraju, jak i za granicą, wracając z wysokimi lokatami oraz nowymi życiówkami.

1 kwietnia Krzysztof Wyrostek z grupy Chełm Biega wziął udział w finale cyklu City Trail w Warszawie. Wystartowali w nim najszybsi zawodnicy tego sezonu, którego elementem były również 5-kilometrowe biegi przełajowe w okolicach Zalewu Zemborzyckiego w Lublinie. W nich chełmianin zajął pierwsze miejsce w kat. M50, a świetną formę potwierdził w stołecznym lesie bielańskim, także stając na najwyższym stopniu podium z czasem 19 min 12 sek. W tym samym czasie inny zawodnik Chełm Biega, Jakub Kotarski, zmierzył się z dystansem półmaratonu w Pradze. Postawił na dobrą zabawę w gronie ok. 12 000 zawodników z całego świata. Zwiedzając urokliwe zakątki stolicy Czech, przekroczył linię mety po 2 godz. 15 min 5 sek.

Z kolei 2 kwietnia w dwóch wydarzeniach sportowych wzięli udział reprezentanci sekcji biegowej Ruchu Izbica. Troje z nich zmierzyli się z 13-kilometrową trasą pierwszego tegorocznego biegu z cyklu Kresowe Trail w Białymstoku. Andrzej Łoiński z czasem 59 min 19 sek. zajął dziewiąte miejsce w open i drugie w swojej kategorii wiekowej, Jagoda Szercer z wynikiem 1 godz. 14 min 57 sek. zdobyła 29 lokatę w open i drugą wśród równolatków, natomiast Jolanta Bojarczuk była 39 w open i czwarta w swojej grupie wiekowej, przekraczając linię mety po 1 godz. 22 min 26 sek. Tego samego dnia Marek Antończak i Grzegorz Rycyk stawili się na starcie maratonu w Bratysławie. Pierwszy z nich dołożył kolejną życiówkę na królewskim dystansie i wynikiem 2 godz. 56 min 38 sek. zapewnił sobie 47 lokatę. Z kolei Grzegorz Rycyk ukończył wyścig na 549 miejscu z czasem 4 godz. 16 min 13 sek.

Teraz czytane: Julia Marek z medalem Pucharu Polski