Porażka w meczu domowym. Chełmianka uległa Stali 0:2

Pierwszy mecz tegorocznej rundy jesiennej nie ułożył się dla Chełmianki zbyt pomyślnie. Zespół trenera Artura Bożyka uległ jednemu z faworytów do awansu 0:2. Chociaż to biało-zieloni dyktowali warunki niemal przez całą pierwszą połowę, to po zmianie stron piłkarze Stali Stalowa Wola ruszyli do ataku, przejmując kontrolę.

Pierwsze 45 minut rozpoczęło się bardzo dynamicznie, a momentami również agresywnie. Podczas niewykorzystanych sytuacji i budowania akcji w 11 minucie żółtą kartką został ukarany Krystian Mroczek po zderzeniu w polu karnym z bramkarzem gości, Mikołajem Smyłkiem. Trzy minuty później żółtą kartkę dostał też zawodnik Stali, Jakub Banach, za brutalne wpadnięcie w naszego bramkarza, Sebastiana Ciołka. Po kwadransie i obronionym strzale głową w kierunku naszej bramki Chełmianka przejęła inicjatywę i do końca pierwszej połowy, rywale ze Stali musieli się bronić i znacznie rzadziej przeprowadzali kontrataki. W 35 minucie sędzia podyktował jeszcze jedną żółtą kartę, a otrzymał ją nasz kapitan Piotr Piekarski za faul na Kosei Iwao.

Bardzo udana gra ze strony biało-zielonych dawała nadzieję, że po zmianie stron uda im się wyjść na prowadzenie. Jednak w 51 minucie żółtą kartkę otrzymał Jakub Bednara, a chwilę później błąd w naszej obronie wykorzystała Stal. Poskutkowało to zdobyciem gola przez Kacpra Wydrę, który jeszcze jedno celne trafienie dołożył w 60 minucie, również wykorzystując lukę w naszej defensywie i zaskoczenie bramkarza. Chwilę wcześniej piątą żółtą kartkę dostał Oskar Szczodry, a w 70 minucie jeszcze jedna powędrowała na konto Mateusza Szweda. Mimo starań o odrobienie strat i stworzenia okazji do poprawienia wyniku, spotkanie zakończyło się przegraną Chełmianki 0:2.

Czytaj również: Plebiscyt Sportowiec Roku Powiatu Krasnostawskiego [WYNIKI]