Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Nasi tenisiści zdominowali turniej. Zdobyli medale i awanse

Świetną formą i przygotowaniem wykazali się tenisiści stołowi Ogniwa Chełm, Żaczka Fajsławice i SMS-u Włodawa podczas turnieju wojewódzkiego skierowanego do różnych grup wiekowych. Mistrzostwa rozegrały się w Niedźwiadzie koło Lubartowa.

Do udanych udział w zawodach na pewno zaliczą reprezentanci Ogniwa Chełm. Bezkonkurencyjne okazały się drużyny młodzików, bo zarówno Szymon Mróz i Jonatan Piasecki, jak i Julia Tatysiak i Wiktoria Piasecka sięgnęli po złote medale. Z kolei kadeci Adam Szczurowski i Przemysław Kalinowski zakończyli zmagania na drugim miejscu, w finale ulegając najlepszym zawodnikom w województwie, Maciejowi Bieleckiemu i Antoniemu Kowalczykowi z Heksy Niedzwicy Dużej. Adamowi i Przemkowi udało się pokonać tych samych rywali w grze podwójnej, dokładając do dorobku złoto. Ponadto obaj zdobyli brązowe krążki w występach indywidualnych oraz mieszanych, gdzie Adam Szczurowski grał wspólnie z Natalią Tkaczyk z Sygnału Lublin, a Przemysław Kalinowski z Antoniną Serafin z Żaczka Fajsławice. W grze pojedynczej Adam pokonał Przemka, sięgając po jeszcze jeden złoty medal. Oprócz tytułów mistrzowskich zawodnicy chełmskiego Ogniwa wywalczyli awans na mistrzostwa Polski, a ich wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu finansowemu LW Bogdanka S.A.

W zmaganiach indywidualnych w Niedźwiadzie SMS Włodawa był reprezentowany przez kadetki Gabrielę Torbicz i Nikolę Wołodko. W grach pojedynczych zajęły piąte miejsce, udało im się też zdobyć brązowy medal w grze podwójnej. Bardzo dobrze włodawskim tenisistkom poszło w rywalizacji drużynowej. Wspomniane kadetki sięgnęły po złoto i awansowały do mistrzostw Polski. Młodziczki Maja Kuraś i Alicja Sobiecka oraz młodzicy Norbert Poprawski i Ksawer Baj-Horbaczewski odpadli natomiast w półfinałach, ostatecznie plasując się na piątych lokatach. To samo miejsce przypadł drużynie juniorów w składzie: Szymon Zguczyński, Bartosz Zawadewicz i Jeremi Baj-Horbaczewski.

UKS Żaczek Fajsławice również był obecny na mistrzostwach w Niedźwiadzie. Kadetka Antonina Serafin zdobyła złoty medal wspólnie z Wiktorią Salecką (Politechnika Lubelska) w grze podwójnej, sięgnęła również po wspomniany wcześniej brąz razem z Przemysławem Kalinowskim. W rywalizacji indywidualnej Antonina stanęła natomiast przeciwko Wiktorii Saleckiej i po dramatycznej walce musiała uznać jej wyższość, zdobywając srebrny medal. Swoimi występami zawodniczka Żaczka zapewniła sobie udział w mistrzostwach Polski. Klub wystawił też cztery drużyny młodziczek, które bardzo dzielnie walczyły. Alicja Bochniarz i Nikola Baran zdobyły srebro, a Katarzyna Wasil i Klaudia Zając brąz. Poza podium znalazły się Dominika Błaszczak i Małgorzata Dudała oraz Klara Madeja i Maja Skorupa.

Czytaj też: Kolejne medale i życiówki chełmskiego Dragona


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama baner reklamowy
Reklama
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama Drosed
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama