News will be here

Udane starty naszych pięściarzy. Olimp zdominował rywali

Z medalami i kolejnym doświadczeniem wrócili pięściarze trzech naszych klubów z Mistrzostw Okręgu Lubelskiego, które odbyły się w stolicy naszego województwa. Reprezentanci MKS Olimp Chełm, UKS Rocky Krasnystaw i Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie rywalizowali tam w kategoriach kadetów i juniorów. Zawody były jednocześnie eliminacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

UKS Rocky Krasnystaw wystawił do ringu kadeta Mateusza Lipińskiego, który walczył w kategorii 66 kg. Udało mu się dotrzeć do finału, gdzie skrzyżował rękawice z bardziej doświadczonym Oskarem Sarną, wychowankiem Paco Lublin. Pięściarz z Krasnegostawu stawiał silny opór, ale ostatecznie uległ rywalowi, kończąc zmagania ze srebrnym medalem.

Nieco liczniejsza grupa podczas turnieju w Lublinie reprezentowała Centrum Sportów Walki Bastion w Chełmie. Złoty medal wywalczył kadet Mieszko Buderkiewicz, który w wadze 48 kg, pokonał w finale Kacpra Chruściela (Berej Boxing) już w drugiej rundzie. Młody pięściarz, który na co dzień walczy w Norwegii, zdobył tym samym awans do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Wałczu. Do finału w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego dotarł również drugi kadet Bastionu, Hubert Bachowski, który w kategorii 60 kg przegrał na punkty z Janem Nastajem (Gwarek Łęczna), zdobywając srebrny medal. Ponadto boje sparingowe stoczyło w turnieju pięciu adeptów tego klubu: Janek Piekaruś, Franek Frejek, Roman Dżam, Ksawery Sieciechowicz i Kordian Kułaga.

Najwięcej medali spośród wszystkich klubów startujących w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego wywalczyli reprezentanci MKS Olimp Chełm. Wygrali wszystkie dziewięć pojedynków, w tym aż sześć przed czasem. Wśród juniorów w kat. +92 kg Filip Bachanowicz pokonał już w pierwszej rundzie Marka Szybalskiego ze Sparty Kraśnik. Równie szybko kadet Kacper Frymus wygrał z Bartoszem Przybyszem (Paco Lublin) w kat. 57 kg, a junior Igor Rondoś z Jakubem Telmanem (Sparta Kraśnik) w kat. 80 kg. Igor zdobył ostatecznie złoty medal, kładąc na łopatki Miłosza Węzika (Berej Boxing), z kolei Kacper Frymus pokonał również Patryka Moskwę z Paco Lublin, awansując do finału turnieju między województwem lubelskim a śląskim. W drugiej rundzie junior Arkadiusz Tołyż wygrał w kat. 63,5 kg z Patrykiem Chudzikiem (KSW Motor Lublin), a następnie sięgnął po złoto, nie dając szans Alanowi Mazurkowi (Hetman Zamość). W trzeciej brat Arka Marek Tołyż powalił Kubę Banaszkiewicza (Paco Lublin), a inny junior chełmskiego Olimpu Hubert Nowosad, w takim samym czasie pokonał Sviatoława Melena (Hetman Zamość) w kat. 75 kg.