Rada Gminy Kraśniczyn uchwałę o likwidacji szkoły w Surhowie podjęła na sesji 28 lutego. Było to możliwe dzięki pozytywnej opinii lubelskiego kuratora oświaty. Samorząd nie zamierza pozbywać się budynku. Są wobec niego konkretne plany.
- Cały czas krążymy wokół pomysłu związanego z pomocą społeczną, rehabilitacją i usługami dla mieszkańców. Jeśli nie uda się pozyskać inwestora, który zechciałby zagospodarować ten obiekt, wówczas sami planujemy pozyskać środki, wyremontować budynek i przede wszystkim przeznaczyć to miejsce dla mieszańców. Myślimy o centrum aktywności lokalnej, gdzie prowadzilibyśmy na przykład zajęcia dla seniorów. W każdym razie o sprzedaży nieruchomości nie ma żadnej mowy - mówi Monika Grzesiuk, wójt Kraśniczyna.
W powiecie krasnostawskim są jeszcze dwie szkoły, wobec których podjęte zostały uchwały o zamiarze likwidacji. Chodzi o podstawówki w Tarnogórze i Łopienniku Dolnym. Powodem jest zbyt mała liczba uczniów i rosnące koszty utrzymania tych placówek. Ich przyszłość zależy teraz od decyzji lubelskiego kuratora oświaty. Jego opinia będzie wiążąca dla władz gmin: Izbica i Łopiennik Górny.
Czytaj także:










![Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA] Zderzenie czterech aut w Krasnymstawie. 5 osób trafiło do szpitali [ZDJĘCIA]](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-zderzenie-czterech-aut-w-krasnymstawie-5-osob-trafilo-do-szpitali-1769452723.jpg)


![Chełm. W ubiegłym tygodniu odeszli od nas... [25-1-2026] W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności. Ostatnie pożegnanie naszych bliskich. Nekrologi z Chełma i powiatu chełmskiego.](https://static2.supertydzien.pl/data/articles/sm-4x3-chelm-w-ubieglym-tygodniu-odeszli-od-nas-18-1-2026-1769332277.jpg)



Napisz komentarz
Komentarze